W klasie 1c - 28 maja był dniem wyjątkowym.Od samego rana pięknie pachniało słodkimi owocami i warzywami. To właśnie z nich wykonaliśmy przepyszne, kolorowe, i zdrowe szaszłyki. Kusiły aromatem, bogactwem barw i apetycznym wyglądem. Było radośnie, pachnąco i smakowicie.Wychowawczyni: Renata Wyroślak
Aktualności
Ciekawa lekcja w sali AGD - ,,Stawiamy na zdrowie". W roli głównej kl.1c.
- 15
#Erasmus+ Szkolny Konkurs Piosenki Europejskiej dla klas 2 i 3!
- 59
Dzisiaj podczas Szkolnego Konkursu Piosenki Europejskiej dla klas 2 i 3 było kolorowo, radośnie, głośno i momentami prawie jak na Eurowizji.
Były świetne stroje, choreografie, energia na scenie i ogrom zaangażowania. Naprawdę było widać, że każda klasa mocno się postarała!
Publiczność bawiła się znakomicie, a wykonawcy pokazali, że talentu i odwagi naszym uczniom zdecydowanie nie brakuje.
Jury ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Swoje muzyczne interpretacje różnych europejskich hitów zaprezentowały następujące klasy:
3c – HISZPANIA – Antony Gonzalez, Gael Garcia Bernal „Un Paco Loco”
3b – FRANCJA – Joe Dassin „Les Champs-Elysees”
3a – NIEMCY – „Hallo aus Berlin – Was ist dein Lieblingsfach”
2a – CZECHY – Hlavni Nadrazi „Czeski film”
2b – POLSKA – Śpiewające Nutki „Polska to nasz dom”
2c – WŁOCHY – Al Bano i Romina Power „Felicita”
2d – SZWECJA – ABBA „Dancing Queen”
2e – AUSTRIA – DJ Ötzi „Anton aus Tirol”
Brawo dla wszystkich klas i wychowawców za pomysłowość, przygotowanie i świetną atmosferę!
Wycieczka kl.1c do Sokola, koło Piątnicy.
- 26 maja kl.1c pod opieką wychowawczyni: Renaty Wyroślak wyruszyła na warsztaty garncarskie do Sokola.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od poznania pracy garncarza i tajemnic zawodowych. Każdy z nas mógł samodzielnie ulepić z gliny różne przedmioty użytkowe, dzięki wskazówkom Pani instruktor. Potem wykonywaliśmy przepiękne wyroby na kole garncarskim.
Były to wazony, szkatułki, pojemniki na drobiazgi itp. a wszystko to dla kochanych mam. Pobyt zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i zabawą na pięknym placu, wśród soczystej zieleni. Było super.
Jak glina wyschnie, będziemy ją malować i lakierować w klasie.
Wychowawczyni: Renata Wyroślak
Lotołapanki karłowate w klasie 1b.
- 15
26.05 gościliśmy w klasie 1b rodziców Martynki Flak. Przybyli do klasy wraz z pięknymi zwierzątkami. Były to lotołapanki karłowate Mają i Ola. Dzieci były zachwycone. Mogły je pogłaskać oraz wziąć na ręce. Bardzo bezpiecznie.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia i zwyczajów tych zwierząt. Pięknie dziękujemy Państwu Flak za to , że mogliśmy poznać tak piękne i egzotyczne zwierzęta. wych. Alicja Jaroszyńska wraz z uczniami klasy 1b.
Wycieczka klasy 2D do ekologicznej farmy w Juchowie.
- Uczniowie spędzili wyjątkowy dzień na farmie, która jest jedną z największych ekologicznych gospodarstw rolnych w Europie. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja przyrody i zdrowego stylu życia.

Dzieci miały okazję poznać cały proces powstawania pieczywa – od ziarenka aż po pachnącą, świeżą chałkę. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali cudowne chałki dowiadując się, jak wiele pracy i serca potrzeba, aby na naszych stołach pojawiły się pyszności.
Nie zabrakło również spotkań ze zwierzętami. Dzieci z ogromną radością karmiły zwierzątka i poznawały codzienne życie na ekologicznej farmie.
Na zakończenie był także czas na integrację, wspólne zabawy i spędzenie radosnych chwil w gronie koleżanek i kolegów.
To był dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień!
„Klasa w ruchu – aktywne uczenie się poprzez ruch i zdrowy styl życia”

W ramach innowacji pedagogicznej „Klasa w ruchu – aktywne uczenie się poprzez ruch i zdrowy styl życia” uczniowie klasy III b przygotowywali owocowe szaszłyki.
Dzieci samodzielnie komponowały zdrowe przekąski, rozwijając kreatywność oraz umiejętność współpracy.
Zajęcia były doskonałą okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu i roli owoców w codziennej diecie.
Kolorowe szaszłyki sprawiły uczniom wiele radości i zachęciły do zdrowych wyborów żywieniowych.
Nauka poprzez działanie połączona z dobrą zabawą pokazała, że zdrowy styl życia może być smaczny i ciekawy.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 7c.
- 13
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 7c. Młodzi aktorzy włożyli w swój występ wiele pracy, serca i zaangażowania, dając z siebie naprawdę wszystko. Ich występ był pełen emocji i pokazał, jak ważne są dla nas historia, wolność i pamięć o wydarzeniach, które kształtowały nasz kraj.Na szczególne uznanie zasługuje również szkolny chór, który swoim pięknym śpiewem stworzył wyjątkową atmosferę i dodał całej uroczystości podniosłego charakteru. Zarówno aktorzy, jak i wokaliści zaprezentowali się znakomicie, pokazując duże zaangażowanie oraz dojrzałość.Akademia została przygotowana pod opieką p. B. Anderman, A. Karbowskiej, K. Kozioł oraz ks. P. Błaszczaka, którym serdecznie dziękujemy za trud, wsparcie i przygotowanie młodzieży do tego ważnego wydarzenia. Była to piękna i wartościowa lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Obchody Święta Pracy i Konstytucji 3 maja w kl.1c
- 5
Dzień Ziemi w klasie 1a.
- 12
W klasie 1a z okazji Dnia Ziemi zamiast tylko mówić o ekologii, postawiliśmy na działanie! Świętowaliśmy bardzo aktywnie, udowadniając, że nawet najmłodsi mogą dbać o naszą planetę.Co robiliśmy?🌸 Własnoręcznie posadziliśmy kwiaty, które już niedługo będą zdobić naszą salę i przypominać nam o tym, jak ważna jest zieleń wokół nas.🌳 Przenieśliśmy się na chwilę do parku, który stał się naszą zieloną klasą. Wykonywaliśmy specjalne zadania, tropiąc dary natury i szukając ukrytych skarbów przyrody. Wyposażeni w lupy, obserwowaliśmy życie mrówek i fakturę liści, a za pomocą miarek dokonywaliśmy naszych pierwszych poważnych pomiarów przyrodniczych.💬 Rozmawialiśmy o tym, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była czysta i zdrowa.To był czas pełen odkryć! Teraz z niecierpliwością czekamy, aż nasze roślinki wykiełkują, a my będziemy mogli dalej obserwować, jak natura budzi się do życia. 🌿
"Podróże- małe i duże."
- 4
W piątek 24.04.2026r. klasy 1a i 2d miały przyjemność uczestniczyć w koncercie umuzykalniającym pt. "Podróże- małe i duże." organizowanym przez Szkołę Muzyczną w Szczecinku.Była to wspaniała muzyczna podróz przez różne kraje, gatunki muzyczne i instrumenty.🎻🎺🥁Dziękujemy za tak wspaniałą lekcję muzyki 😊
Archiwum Aktualności