• Aktualności

  • Aktualności

          • Dzień Kosmosu w świetlicy szkolnej.
            • Dzień Kosmosu w świetlicy szkolnej.

            • Z okazji Dnia Kosmosu, który obchodzony jest 21 maja, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach plastycznych poświęconych tematyce kosmicznej.
              Podczas zajęć dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność, wykonując piękne prace przedstawiające rakiety, gwiazdy, planety oraz inne elementy wszechświata. Powstały niezwykle kolorowe i pomysłowe dzieła, które pozwoliły uczniom przenieść się w fascynujący świat kosmosu.
              Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a jednocześnie były okazją do rozmów o przestrzeni kosmicznej i jej tajemnicach.
          • „Zabawy przez pokolenia - zabawy dawniej i dziś”.
            • „Zabawy przez pokolenia - zabawy dawniej i dziś”.

            • W świetlicy szkolnej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zabawy przez pokolenia – zabawy dawniej i dziś”odbyły się zajęcia poświęcone współczesnym formom zabawy. Uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej przy tablicy interaktywnej, naśladując wyświetlane ruchy i układy taneczne.
              Taniec przy tablicy interaktywnej dostarczył dzieciom wiele radości, a jednocześnie rozwijał koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz umiejętność współpracy w grupie. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu i poznania jednej z popularnych form współczesnej zabawy.
               
          • Dzień Mamy w świetlicy szkolnej !
            • Dzień Mamy w świetlicy szkolnej !

            • Dzień Matki w naszej świetlicy upłynął w wyjątkowo ciepłej i twórczej atmosferze. Sale wypełniły się kolorami, uśmiechami oraz zapachem papierowych tulipanów, które dzieci przygotowywały z ogromnym zaangażowaniem.
              Każdy kwiatek był piękną ozdobą. Własnoręcznie wykonane upominki stały się wyjątkową niespodzianką dla mam i pokazały, że najcenniejsze prezenty to te płynące prosto z serca.
              Podczas zajęć nie zabrakło kreatywności, wspólnej zabawy. Dzieci z wielką starannością przygotowywały swoje prace, chcąc wywołać uśmiech na twarzach najbliższych osób.
            • Program Edukacyjny ''Ratujemy i Uczymy Ratować''.

            • Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko- na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki- pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

              W naszej szkole rozpoczęliśmy cykl spotkań prowadzony przez Emilię Chmielewską oraz Monikę Skowrońską- tym razem w lekcji uczestniczyły klasy trzecie. Dzieci utrwalają wiadomości dotyczące tego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, wypadku lub niebezpieczeństwa. Nauczyły się już podstawowych zasad pierwszej pomocy: sprawnego wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, pozycji bocznej oraz resuscytacji. Wiele emocji wzbudzają ćwiczenia z wykorzystaniem naszego szkolnych fantomów.  Wszystkie materaiały otrzymaliśmy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przeszkoliła naszych nauczycieli do prowadzenia zajęć z uczniami oraz przekazała nam bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. 

            • Ciekawa lekcja w sali AGD - ,,Stawiamy na zdrowie". W roli głównej kl.1c.

            • W klasie 1c - 28 maja był dniem wyjątkowym.Od samego rana pięknie pachniało słodkimi owocami i warzywami. To właśnie z nich wykonaliśmy przepyszne, kolorowe, i zdrowe szaszłyki. Kusiły aromatem, bogactwem barw i apetycznym wyglądem. Było radośnie, pachnąco i smakowicie.Wychowawczyni: Renata Wyroślak

            • #Erasmus+ Szkolny Konkurs Piosenki Europejskiej dla klas 2 i 3!

            • Dzisiaj podczas Szkolnego Konkursu Piosenki Europejskiej dla klas 2 i 3 było kolorowo, radośnie, głośno i momentami prawie jak na Eurowizji.  

              Były świetne stroje, choreografie, energia na scenie i ogrom zaangażowania. Naprawdę było widać, że każda klasa mocno się postarała!

              Publiczność bawiła się znakomicie, a wykonawcy pokazali, że talentu i odwagi naszym uczniom zdecydowanie nie brakuje.  

              Jury ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Swoje muzyczne interpretacje różnych europejskich hitów zaprezentowały następujące klasy:  

              3c – HISZPANIA – Antony Gonzalez, Gael Garcia Bernal „Un Paco Loco” 

              3b – FRANCJA – Joe Dassin „Les Champs-Elysees” 

              3a – NIEMCY – „Hallo aus Berlin – Was ist dein Lieblingsfach” 

              2a – CZECHY – Hlavni Nadrazi „Czeski film” 

              2b – POLSKA – Śpiewające Nutki „Polska to nasz dom” 

              2c – WŁOCHY – Al Bano i Romina Power „Felicita” 

              2d – SZWECJA – ABBA „Dancing Queen” 

              2e – AUSTRIA – DJ Ötzi „Anton aus Tirol”
               

              Brawo dla wszystkich klas i wychowawców za pomysłowość, przygotowanie i świetną atmosferę! 

          • Wycieczka kl.1c do Sokola, koło Piątnicy.
            • Wycieczka kl.1c do Sokola, koło Piątnicy.

            • 26 maja kl.1c pod opieką wychowawczyni: Renaty Wyroślak wyruszyła na warsztaty garncarskie do Sokola.
              Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od poznania pracy garncarza i tajemnic zawodowych. Każdy z nas mógł samodzielnie ulepić z gliny różne przedmioty użytkowe, dzięki wskazówkom Pani instruktor. Potem wykonywaliśmy przepiękne wyroby na kole garncarskim.
              Były to wazony, szkatułki, pojemniki na drobiazgi itp. a wszystko to dla kochanych mam. Pobyt zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i zabawą na pięknym placu, wśród soczystej zieleni. Było super.
              Jak glina wyschnie, będziemy ją malować i lakierować w klasie.
              Wychowawczyni: Renata Wyroślak
            • Lotołapanki karłowate w klasie 1b.

            • 26.05 gościliśmy w klasie 1b rodziców Martynki Flak. Przybyli do klasy wraz z pięknymi zwierzątkami. Były to lotołapanki karłowate Mają i Ola. Dzieci były zachwycone. Mogły je pogłaskać oraz wziąć na ręce. Bardzo bezpiecznie.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia i zwyczajów tych zwierząt. Pięknie dziękujemy Państwu Flak za to , że mogliśmy poznać tak piękne i egzotyczne zwierzęta. wych. Alicja Jaroszyńska wraz z uczniami klasy 1b.

          •  Wycieczka klasy 2D do ekologicznej farmy w Juchowie.
            • Wycieczka klasy 2D do ekologicznej farmy w Juchowie.

            • Uczniowie spędzili wyjątkowy dzień na farmie, która jest jedną z największych ekologicznych gospodarstw rolnych w Europie. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja przyrody i zdrowego stylu życia. 😊
              Dzieci miały okazję poznać cały proces powstawania pieczywa – od ziarenka aż po pachnącą, świeżą chałkę. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali cudowne chałki dowiadując się, jak wiele pracy i serca potrzeba, aby na naszych stołach pojawiły się pyszności.
              Nie zabrakło również spotkań ze zwierzętami. Dzieci z ogromną radością karmiły zwierzątka i poznawały codzienne życie na ekologicznej farmie.
              Na zakończenie był także czas na integrację, wspólne zabawy i spędzenie radosnych chwil w gronie koleżanek i kolegów.
              To był dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień!
          •  „Klasa w ruchu – aktywne uczenie się poprzez ruch i zdrowy styl życia”
            • „Klasa w ruchu – aktywne uczenie się poprzez ruch i zdrowy styl życia”

            • 🍊🥑W ramach innowacji pedagogicznej „Klasa w ruchu – aktywne uczenie się poprzez ruch i zdrowy styl życia” uczniowie klasy III b przygotowywali owocowe szaszłyki.🍋🍎 Dzieci samodzielnie komponowały zdrowe przekąski, rozwijając kreatywność oraz umiejętność współpracy.🫐🥭 Zajęcia były doskonałą okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu i roli owoców w codziennej diecie.🍉🍇 Kolorowe szaszłyki sprawiły uczniom wiele radości i zachęciły do zdrowych wyborów żywieniowych.🍌🥝 Nauka poprzez działanie połączona z dobrą zabawą pokazała, że zdrowy styl życia może być smaczny i ciekawy.🍓🍐
      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku
        • 94 37 457 11
        • ul. Krakowska 1
          78-400 Szczecinek
          Poland
        • 94 37 457 11 loginy i hasła do Konta w Dzienniku Internetowym LIBRUS
        • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: tel. 793205846, email: kontakt@iod-szczecinek.pl
      • Logowanie