Czytanie lektury może być niezwykle fascynujące , kiedy można dać upust wyobraźni. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3a czytając baśń H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Po opracowaniu lektury z wych. Alicją Jaroszyńską , wykonały ciekawe prace plastyczne, które ozdobiły hol naszej szkoły.
„Królowa Śniegu"- lektura w klasie 3a.
- 3
Spotkanie pod tytułem ,,Bezpieczne ferie” oraz wręczenie nagród dla laureatów konkursów ,,Jesienne stworki” oraz ,,Moja bombka”.
- 10
Dnia 30.01 dla klas 0-III odbyło się spotkanie pod tytułem ,, Bezpieczne ferie” , na których dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące odpowiednich zachowań podczas zbilzajacych się feri zimowych. Następnie po zakończeniu wizyty zaproszonych gości z sanepidu oraz Policji w Szczecinku zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów ,, Jesienne stworki” oraz ,, Moja bombka” dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i wspaniałymi upominkami. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Apel podsumowujący I semestr 2024/2025
Nowa galeria Apel podsumowujący I semestr 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj, tuż przed feriami zimowymi odbył się apel podsumowujący konkursy, które odbyły się w ciągu I semestru roku szkolnego 2024/2025. Rozstrzygnięte zostały konkursy i nagrodzeni najlepsi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
48
Kreatywne zabawy.
- 7
W środowe popołudnie świetliczaki pod okiem p. Moniki Skowrońskiej wykonały wybrane przez siebie litery z pianki montażowej była to świetna zabawa, która pozwoliła nam na stymulowanie zmysłu dotyku.
Utrwalanie tabliczki mnożenia za pomocą Kart Grabowskiego w kl.3a.
- 9
Dzieci z klasy 3A pod czujnym okiem p. Alicji Jaroszyńskiej utrwalały tabliczkę mnożenia grając w Karty Grabowskiego. Jest to sprawdzony sposób na naukę liczenia. Gry są tak dobrane, że poprzez zabawę dzieci się nie nudzą i chętnie rywalizują ze sobą.
Konkurs w świetlicy szkolnej
27.01 w sali świetlicy szkolnej odbył się konkurs pod tytułem „Bezpieczne ferie”. Celem naszego konkursu było zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa, podczas zimowych zabaw i podróży.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podzielili się swoimi kreatywnymi pomysłami. Chociaż wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszystkie prace były były oryginalne oraz wniosły cenne spostrzeżenia.
Klasa 7a w Urzędzie Miasta w Szczecinku.
- Dnia 29.01.25 uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą Aliną Bochenek odwiedzili Urząd Miasta w Szczecinku, gdzie mieli okazję spotkać się z burmistrzem oraz pracownikami urzędu. Podczas wizyty poznali funkcjonowanie urzędu lokalnego, dowiedzieli się, jakie zadania realizuje urząd,oraz zadawali pytania dotyczące rozwoju miasta. Jedną z największych atrakcji była możliwość zajęcia fotelu burmistrza i poczuć się przez chwilę jako gospodarz miasta. Spokojnie było cenną lekcją o roli władz lokalnych i codziennej pracy urzędników.
Nigdy nie jest za późno na naukę....
W lipcu 2025r. grupa nauczycieli z naszej szkoły wyjedzie na kurs języka angielskiego dla dorosłych do szkoły na Malcie. Będą tam się uczyli języka angielskiego w Maltalingua w St. Julian’s przez 2 tygodnie. Poznają lokalne zwyczaje, zabytki i zawiążą nowe znajomości. Swoją wiedzę i umiejętności następnie wykorzystają w swojej pracy. Nigdy nie jest za późno na naukę a zwłaszcza języka obcego. Życzymy powodzenia!
Czytaj literaturę europejską
W ramach rozpoznawania swoich gustów czytelniczych w klasach 8c oraz 7b miały miejsce spotkania pod hasłem "Czytaj literaturę europejską". Uczniowie pod patronatem p. Marii Nowik (nauczycielki j. polskiego) prezentowali swoje ulubione książki krajów Unii Europejskiej, zarówno nowości, jak i klasykę literatury. Spektrum zainteresowań okazało się ogromne: pojawiły się pozycje literatury obyczajowej, popularnonaukowej, ale także fantasty czy kryminały, a nawet thrillery. Okazało się, że dzieci sporo czytają, choć niekoniecznie mieści się to w kanonie lektur szkolnych. Planujemy powtórzenie takich lekcji, bo polecajki od rówieśników mają moc! Widać to w bibliotece szkolnej.
Podsumowanie innowacji -Program adaptacyjny dla w klas 1 - Wsparcie na starcie
Podsumowanie innowacji „Program adaptacyjny dla w klas 1 „Wsparcie na starcie””
Program adaptacyjny w klasie 1 został zaprojektowany w celu wsparcia uczniów w przejściu z przedszkola do szkoły podstawowej. Jego głównym celem jest ułatwienie dzieciom przystosowania się do nowego środowiska edukacyjnego oraz budowanie pozytywnych relacji społecznych.
Kluczowe elementy programu:
1. Zajęcia integracyjne - Aktywności sprzyjające nawiązywaniu przyjaźni i współpracy w grupie.
2. Wsparcie emocjonalne- Działania mające na celu redukcję stresu i lęku związanego z nową sytuacją.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie