Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Alicją Jaroszyńską w piątek 24 maja wybrali się na wycieczkę do Sławogrodu. Po przekroczeniu bramy przenieśliśmy się do świata naszych przodków. W kuźni wybijaliśmy monety, strzelaliśmy z łuku, walczyliśmy na bezpieczne miecze, graliśmy w średniowieczne kręgle, przeciągaliśmy linę oraz szukaliśmy magicznego grzyba. Pierwszy raz piekliśmy pyszne podpłomyki. Na koniec zakupiliśmy pamiątki, które będą nam przypominały miło spędzony czas.
Wycieczka klasy 2a do Sławogrodu.
Szkolny konkursu kaligraficznego -Złotopiórek
- 22 maja 2024r.odbyła się III edycja Szkolnego konkursu kaligraficznego " Złotopiórek" Głównym celem tych zmagań to przede wszystkim promowanie sztuki pięknego pisania, uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego.
Noc w szkolnej świetlicy
- Ponad 20 uczniów zdecydowało się spędzić noc w szkolnej świetlicy, gdzie brali udział w zabawie integracyjnej, utworzenia prezentów z okazji dnia mamy oraz innych atrakcji!
Przygotowania do Dnia Mamy
- Dzień Mamy tuż, tuż.. W związku z tym dzieci ze szkolnej świetlicy wykonały dziś piękne prace, którymi obdarują swoje kochane mamy.
Akwarium i jego mieszkańcy
- Dnia 21 maja dzieci ze szkolnej świetlicy miały okazję uczestniczyć w lekcji "Akwarium i jego mieszkańcy". Podczas zajęć poznały budowę ryby oraz kilka ryb akwariowych: welona "złotą rybkę", skalara oraz glonojada.
Warsztaty w kl 2b pt. - Pszczoła czy osa
9 maja uczniowie kl.2b SP7 wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Tym razem dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o owadach zapylających. Umiemy już odróżnić pszczołę od osy. Poznaliśmy ich budowę, środowisko występowania i tryb życia. Największym zaskoczeniem była wiadomość, że mogą żyć w koloniach liczących nawet
50 000 osobników. Niesamowite!
Wzbogaceni o wiedzę i wrażenia z uczestnictwa w eksperymentach w radosnym nastroju wróciliśmy do szkoły.
Serdeczne podziękowania składamy Pani Wioletcie Michalskiej za profesjonalizm, kreatywność i ciepłe podejście do dzieci.
Zielona Szkoła 4a i 4c.
- W dnich 15-17.05.2024 r. klasy 4a i 4c uczestniczyły w zajęciach Zielonej Szkoły.
33- osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami spędziła trzy słoneczne dni nad malowniczym jeziorem w Starym Kaleńsku koło Czaplinka.
Główne aktywności, które zajmowały czas od rana do wieczora uczestnikom wyjazdu wymagały niemałego zaangażowania, a były to m.in. zajęcia z mini-golfa, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, wyprawy kajakowe, pływanie smoczą łodzią oraz na deskach sup, pokonywanie trasy parku linowego, piłka nożna, bilard.
Wszystkie zajęcia na wodzie poprzedziła pogadanka o bezpiecznym zachowaniu nad wodą oraz szczegółowe zapoznanie ze sprzętem.
Oczywiście, podczas pobytu, nie zabrakło czasu na gry i zabawy integracyjne, w tym na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Byliśmy tak zajęci, że telefony były nam zbędne!
Po 3 dniach uzupełniania witaminy D wróciliśmy z nową energią do Szczecinka.
Przedstawienie - Być może w szkole.
- 10 maja odbyło się przedstawienie "Być może w szkole" grupy Mizeria. Przedstawienie było podsumowaniem 3 dniowych warsztatów teatralnych, które są częścią Miejskiego Programu Akademia Sztuki pilotowanego przez TZN Szczecinek. Warsztaty prowadził Pan Mirosław Giliniecki z Teatru STOP z Koszalina, któremu serdecznie dziękujemy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i taletu naszych wspaniałych uczniów
Konkurs literacko- plastyczny dla ucz.kl.1-3 oraz oddziału przedszkolnego
- Z okazji przypadającego 8 maja Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zorganizowany został szkolny konkurs literacko- plastyczny dla ucz.kl.1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Zadaniem dzieci z oddziału przedszkolnego i ucz.klas pierwszych było wykonanie ilustracji do wiersza Olgi Adamowicz " Smutna książeczka ". Dla uczniów klas drugich wyzwaniem było,wykonanie portretu p. Krzysztofa Janczurewicza. Natomiast uczniowie klas trzecich napisali pracę na temat " Otrzymałeś/aś Nagrodę Literacką za najlepiej napisaną książkę dla dzieci. Napisz, o czym ona opowiada". Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością plastyczną i literacką. Patronat nad konkursem objął p. K. Janczurewicz.
Ostatni etap programu Mali Wielcy Odkrywcy w klasie 0 b.
W kwietniu zrealizowaliśmy w grupie 0b ostatni etap programu Mali Wielcy Odkrywcy. Tym razem tematem przewodnim były rośliny. Dzieci przekonały się m.in. co jest potrzebne roślinom do wzrostu, jak pobierają wodę, co znajduje się w glebie czy z jakich elementów składa się kwiat. Wszystko oczywiście poprzez doświadczenia i obserwacje. Zbudowaliśmy także własne glebowe filtry wodne i założyliśmy zielony kącik z roślinkami, które stale doglądamy i obserwujemy ich rozwój.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie