Ciąg dalszy... historii pewnej znajomości. Dziś nasza klasowa przygoda przeniosła się prosto do Francji, a konkretnie do barwnego Lille! Dzięki „magii” Pana Kleksa granice przestały istnieć, a ekran komputera stał się oknem na świat. Pan Dyrektor oddał szkołę w ręce profesora na 30 minut, a my nawiązaliśmy piękną polsko-francuską współpracę. To dla nas zupełnie nowe doświadczenie, które uczy nas ważnej lekcji: na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale to właśnie ta nieprzewidywalność sprawia, że każde spotkanie jest unikalne! Najważniejsze nie jest to, ilu nas było, ale to, z jaką energią i otwartymi głowami się spotkaliśmy.Z całego serca dziękujemy: Pani Agnieszce Krysie-Iłgowskiej - za niespożytą energię i pasję, które stały się prawdziwym fundamentem tego projektu. To dzięki Pani zaangażowaniu ta współpraca nabrała tak wyjątkowych barw! Dyrekcji szkół w Szczecinku i Lille - za „zielone światło” i odwagę w budowaniu mostów ponad granicami.Pani od informatyki - za techniczne wsparcie i czuwanie nad łączami.Wszystkim Uczniom (tym obecnym duchem i ciałem!) - za Waszą fantastyczną energię. Pokazaliście, że otwartość to najpiękniejsza cecha!Mówi się, że w edukacji liczą się narzędzia, ale my już wiemy - najważniejsi są LUDZIE! Poza tym nie od dziś wiadomo, że książki mają magiczną moc: Mikołajek nas połączył, a Pan Kleks utkał nić przyjaźni.Emocje ze spotkania pozostaną z nami na długo!
Aktualności
🌟Magia spotkania ze szkołą w Lille!🌟
- 10
42. Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego🏃🏃♀
Serdecznie zachęcamy dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w Biegach Młodzieżowych organizowanych w ramach 42. Biegu Ulicznego Memoriału Winanda Osińskiego.
Termin: zapisy do 13 kwietnia, bieg - niedziela, 26 kwietnia Miejsce: Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa, ul. Piłsudskiego 3 w Szczecinku Każdy zawodnik otrzyma numer startowy, a po ukończeniu biegu – pamiątkowy medal na mecie.
Nagrody indywidualne:Dla uczestników, którzy zajmą miejsca od I do VI w swoich kategoriach, przewidziano nagrody rzeczowe. Klasyfikacja szkół:Punkty będą przyznawane za miejsca od 1 do 10. Szkoła z najwyższą liczbą punktów otrzyma specjalną nagrodę niespodziankę!
Zgłoś swoje dziecko już teraz:https://liveds.datasport.pl/zawody_files/zawody11855.html
Rodzice mogą zgłaszać uczestników w każdej kategorii wiekowej (dziewczęta i chłopcy) wyłącznie poprzez zapisy elektroniczne na stronie www.bieg.szczecinek.pl , które będą prowadzone do13 kwietnia 2026 r. Za opiekę w czasie zawodów, stan zdrowotny uczestnika biegów oraz zgodęrodziców /opiekunów prawnych na uczestnictwo odpowiada zgłaszający przez link do zapisów dla dzieci i młodzieży: https://www.bieg.szczecinek.pl/
Wydanie numerów startowych odbędzie się w biurze zawodów, które będzieczynne w dniu 24, 25 i 26 kwietnia 2026 r. piątek, sobota 8.00 – 16.00, niedziela od godziny 7.30.To świetna okazja, aby aktywnie spędzić czas, dobrze się bawić i spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji.
Do zobaczenia na starcie!
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Konkurs na „Ozdobę Wielkanocną” 🐣w klasach trzecich.
- W klasach 3 odbył się konkurs na „Ozdobę Wielkanocną”
, w którym uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, wykorzystując rolki od papieru toaletowego oraz wytłaczanki po jajkach.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie-
każda praca była wyjątkowa!
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom 
1. Barbara Woźnicka (3b)
2. Amelia Soczek (3b)
3. Bartosz Szczepaniuk (3a)
Wyróżnienia:
Tomasz Sikora (3c)
Klara Stelmaszyńska (3b)
Kajetan Jachowicz (3a)
Maja Milke (3a)
Brawo dla wszystkich uczestników!

Wychowawcy klas trzecich
Przygotowania do konkursu wielkanocnego w kl.1c
- 7
Warsztaty z robienia pizzy.
- 5
Klasa 2e miała możliwość uczestnictwa w warsztatach z robienia pizzy. Dużo dobrej zabawy oraz poznania tajników wykonania pizzy sprawiło nam mnóstwo radości. Na koniec ciężkiej pracy wszyscy zasłużyli na pyszne lody.
Most przyjaźni między Polską a Francją.
- 13
Pamiętacie kartki wysłane do rówieśników z Francji – ze szkoły w Lille? Właśnie nadeszła odpowiedź! Otrzymaliśmy fantastyczną niespodziankę, uśmiech nie znikał nam z twarzy! Okazało się, że świąteczne życzenia dotarły do nich z pewnymi przygodami, ale wszystko dobrze się skończyło. Przed nami kolejne pomysły na podtrzymanie tej cudownej znajomości. Jesteście ciekawi??? Obserwujcie nas, a wkrótce się dowiecie! #ErasmusPlus
🚂Kolejna podróż za nami -🚂 literacki pociąg zatrzymał się na STACJI WŁOCHY! 🇮🇹
- 10
W tym miesiącu razem z Pinokiem Carla Collodiego ruszyliśmy w podróż po Toskanii – do Collodi (koło Pescia), gdzie drewniany pajacyk uczy prawdy (pamiętacie wydłużający się nos?) i odpowiedzialności. Literackie spotkanie z pajacykiem zaowocowało nie tylko wartościowymi rozmowami, ale też autorskimi prezentacjami i pomysłowymi pracami plastycznymi – kolaże.Słoneczna Toskania ma w sobie tyle magii, że aż chciałoby się zostać tam na dłużej……. Czas jednak nieubłaganie gna do przodu, a sygnał odjazdu przypomina nam, że kolejna fascynująca kraina już czeka na odkrycie.
W naszej świetlicy szkolnej nie ma miejsca na nudę! 😊
Rekrutacja
Archiwum Aktualności