• Aktualności

  • Aktualności

            • „Sprężynki czyli przerwy śródlekcyjne".

            • W roku szkolnym 2025/2026 w klasie 2a realizowana jest innowacja pedagogiczna „ Sprężynki czyli przerwy sródlekcyjne „.
              Innowacja polega na wprowadzaniu krótkich przerw ruchowych lub relaksacyjnych podczas zajęć edukacyjnych. W nauczaniu wczesnoszkolnym mają one bardzo pozytywny wpływ na rozwój i funkcjonowanie dzieci. Pozwalają zmniejszyć zmęczenie, poprawiają koncentrację oraz wspierają aktywność fizyczną uczniów. Dzięki krótkim ćwiczeniom ruchowym dzieci łatwiej skupiają uwagę na zadaniach, są bardziej zaangażowane w naukę i lepiej radzą sobie z emocjami. Przerwy śródlekcyjne sprzyjają także tworzeniu przyjaznej atmosfery w klasie oraz podnoszą efektywność procesu dydaktycznego.

            • „Zamiast murów mosty”.

            • W roku szkolnym 2025/2026 kontynuowana była w klasie 2a innowacja pedagogiczna „Zamiast murów mosty”. Polega ona na organizacji zajęć w sposób bardziej elastyczny, bez tradycyjnego podziału na lekcje i przerwy. W edukacji wczesnoszkolnej rozwiązanie to sprzyja naturalnemu rytmowi pracy dzieci, pozwala na dłuższe skupienie uwagi oraz swobodne kończenie rozpoczętych zadań. Dzięki temu uczniowie odczuwają mniejszy stres związany z częstymi zmianami aktywności, rozwijają samodzielność i umiejętność współpracy. Dodatkowo nauczyciel może lepiej dostosować tempo pracy do potrzeb grupy, co pozytywnie wpływa na efektywność nauczania i dobrostan dzieci.
            • „Przyjaciele Zippiego”.

            • Uczniowie klasy 1b wraz swych. A. Jaroszyńskaą zakończyli realizację programu profilaktycznego „ Przyjaciele Zippiego”. Celem programu było rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci , a także wzmacnianie ich odporności psychicznej. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatowej . Obejmowały rozmowy, ćwiczenia praktyczne oraz zadania kreatywne. Dzieci bardzo chętnie brały udział w spotkaniach. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów. Były bardzo zaangażowane. Z niecierpliwością czekały na spotkania z zieloną maskotką, patyczakiem Zippim.Na zakończenie programu dzieci otrzymały dyplomy oraz wykonały pomysłowe korony.

            • Park Owadogigantów w Lubnicy.

            • 2 czerwca uczniowie klasy 1b wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Parku Owadogigantów w Lubnicy. Dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną, na której mieli okazję zobaczyć ogromne modele owadów oraz poznały wiele ciekawostek ze świata przyrody. Korzystały również z licznych atrakcji. Po wspólnej zabawie zjadły pyszny obiadek. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

            • Wspaniały Dzień Dziecka w klasie 1b

            • Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią spędzili w SAPiK-u. Do wspólnej zabawy zaprosiła nas animatorka pani Justyna, która przygotowała wiele atrakcji i zadbała o doskonałą atmosferę.Dzieci bawiły się znakomicie, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach. Po dużej dawce ruchu i pozytywnej energii czekało na nas ognisko oraz smaczny poczęstunek. Każdy mógł samodzielnie upiec kiełbaskę, która smakowała wyśmienicie.Za aktywny udział i zaangażowanie we wspólną zabawę wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie mamie jednego z naszych uczniów – pani Joannie Hardie-Douglas.Wychowawczyni Alicja Jaroszyńska wraz z uczniami klasy 1b

          • Dzień Kosmosu w świetlicy szkolnej.
            • Dzień Kosmosu w świetlicy szkolnej.

            • Z okazji Dnia Kosmosu, który obchodzony jest 21 maja, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach plastycznych poświęconych tematyce kosmicznej.
              Podczas zajęć dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność, wykonując piękne prace przedstawiające rakiety, gwiazdy, planety oraz inne elementy wszechświata. Powstały niezwykle kolorowe i pomysłowe dzieła, które pozwoliły uczniom przenieść się w fascynujący świat kosmosu.
              Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a jednocześnie były okazją do rozmów o przestrzeni kosmicznej i jej tajemnicach.
          • „Zabawy przez pokolenia - zabawy dawniej i dziś”.
            • „Zabawy przez pokolenia - zabawy dawniej i dziś”.

            • W świetlicy szkolnej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zabawy przez pokolenia – zabawy dawniej i dziś”odbyły się zajęcia poświęcone współczesnym formom zabawy. Uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej przy tablicy interaktywnej, naśladując wyświetlane ruchy i układy taneczne.
              Taniec przy tablicy interaktywnej dostarczył dzieciom wiele radości, a jednocześnie rozwijał koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz umiejętność współpracy w grupie. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu i poznania jednej z popularnych form współczesnej zabawy.
               
          • Dzień Mamy w świetlicy szkolnej !
            • Dzień Mamy w świetlicy szkolnej !

            • Dzień Matki w naszej świetlicy upłynął w wyjątkowo ciepłej i twórczej atmosferze. Sale wypełniły się kolorami, uśmiechami oraz zapachem papierowych tulipanów, które dzieci przygotowywały z ogromnym zaangażowaniem.
              Każdy kwiatek był piękną ozdobą. Własnoręcznie wykonane upominki stały się wyjątkową niespodzianką dla mam i pokazały, że najcenniejsze prezenty to te płynące prosto z serca.
              Podczas zajęć nie zabrakło kreatywności, wspólnej zabawy. Dzieci z wielką starannością przygotowywały swoje prace, chcąc wywołać uśmiech na twarzach najbliższych osób.
            • Program Edukacyjny ''Ratujemy i Uczymy Ratować''.

            • Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko- na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki- pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

              W naszej szkole rozpoczęliśmy cykl spotkań prowadzony przez Emilię Chmielewską oraz Monikę Skowrońską- tym razem w lekcji uczestniczyły klasy trzecie. Dzieci utrwalają wiadomości dotyczące tego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, wypadku lub niebezpieczeństwa. Nauczyły się już podstawowych zasad pierwszej pomocy: sprawnego wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, pozycji bocznej oraz resuscytacji. Wiele emocji wzbudzają ćwiczenia z wykorzystaniem naszego szkolnych fantomów.  Wszystkie materaiały otrzymaliśmy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przeszkoliła naszych nauczycieli do prowadzenia zajęć z uczniami oraz przekazała nam bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku
      • 94 37 457 11
      • ul. Krakowska 1
        78-400 Szczecinek
        Poland
      • 94 37 457 11 loginy i hasła do Konta w Dzienniku Internetowym LIBRUS
      • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: tel. 793205846, email: kontakt@iod-szczecinek.pl
    • Logowanie