Aktualności
„ENCE –PENCE, SPRAWNE RĘCE!”
- W ramch innowacji pedagogicznej w klasie 3a uczniowie wykonali świąteczne choinki z popmocą papieru i muliny. Dzięki tym ćwiczeniom usprawniliśmy motorykę małą. Jest todoskonałaokazja do rozxwijania umiejętności szycia. Wykonanie choinek okazało się nie tak łatwym zadaniem jak zakładaliśmy :)
👉 ZNAMY WYNIK!
Nasza siódemkowa puszka WOŚP pękła w szwach i dowiozła do sztabu aż 1436,03 zł – brawo my!
Informacja.
Podziękowanie za piękny tort- klasa 1b.
- 21
Bardzo dziękujemy Dziadkowi naszego ucznia Jerzego Panu Burmistrzowi Jerzemu Hardie- Douglasowi za wspaniały tort , który wylicytował w ramach wsparcia WOŚP , a dzisiaj przekazał go naszej klasie. Smakował wybornie . Dziadek Jerzego sprawił nam wielką radość. Dziękujemy serdecznie wych. Alicja Jaroszyńska wraz z uczniami klasy 1b.
Zagłosuj na Szczecinek!

eduresized_6a5e832d-8c49-4f33-95fd-ceeecf5043b1.jpg
Szczecinek wygrał regionalny etap konkursu świątecznych iluminacji „Świeć się z Energą”. Zdobyliśmy tytuł regionalnej świetlnej stolicy oraz 10 tys. zł na szczytny cel. Teraz stawka rośnie i już dziś prosimy o głosy w etapie ogólnopolskim.
11 244 głosy zebrał Szczecinek w pierwszym etapie konkursu świątecznych iluminacji „Świeć się z Energą”. Dziękujemy za każdy głos, bo dzięki nim wyraźnie zdystansowaliśmy inne miasta Pomorza Zachodniego. Drugi Polanów miał nieco ponad 4 tysięcy głosów. Wszystkie pozostałe miasta województwa zdobyły zresztą mniejsze poparcie niż sam Szczecinek. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom za mobilizację i skrupulatność, bo głosować należało każdego dnia.
To też wynik prawie dwa razy lepszy niż rok temu – wtedy też wygrał Szczecinek – gdy zebraliśmy ponad 6 tysięcy głosów. I wtedy, i teraz otrzymaliśmy od koncernu Energa 10 tys. zł z przeznaczeniem na sprzęt domowy dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Będą mogli z niego skorzystać m.in. mieszkańcy domów pomocy społecznej, dzieci z placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także osoby, które zmagają się z codziennymi trudnościami.
Szczecinek przechodzi także do krajowego etapu konkursu, w którym zmierzy się z 15 zwycięzcami w pozostałych województw. Teraz stawką będzie tytuł Świetlnej Stolicy Polski i 50 tys. zł na taki sam cel jak w etapie regionalnym.
Łatwo nie będzie, inne miasta też się mobilizują, ale rywalizacja startuje od początku. I to już od piątku, 26 stycznia, w samo południe, gdy ponownie rozpocznie się internetowe głosowanie. Potrwa do 6 lutego.
Codziennie każdy zalogowany uczestnik może zagłosować aż 10 razy, oczywiście bezpłatnie. Wystarczy odszukać Szczecinek i kliknąć, najlepiej 10 razy i to każdego dnia do 6 lutego.

Uczniowie klasy 1b pod czujnym okiem wych. A. Jaroszyńskiej piekli pizzę.
- 23
Uczniowie klasy 1b pod czujnym okiem wych. A. Jaroszyńskiej piekli pizzę . Każdy z wielkim zaangażowaniem komponował sobie własną pizzę, taką, jaka lubi. Piękny zapach rozchodził się po szkole. Była to nasza pierwsza wizyta w sali AGD, ale na pewno nie ostatnia. Bardzo nam się podobała przygoda z kucharzeniem.
Witaminki, witaminki... w kl.1c.
- 1
23 stycznia uczniowie kl.1c wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak wyruszyli do sali AGD.Tym razem przygotowaliśmy wspólnie zdrowe śniadanie. Nie zabrakło świeżego pieczywa, masełka i oczywiście kolorowych warzyw. Kanapki zdobiła sałata, pomidory, ogórki, papryka i inne pysznościNajedzeni i pełni sił wróciliśmy na lekcje.Wychowawczyni: Renata Wyroślak
„ Zaprzyjaźnić się z ciszą” innowacja w świetlicy szkolnej.
Zajęcia z muzyką wyciszającą z elementami pokazywania wspierają relaks, koncentrację i regulację emocji. Połączenie spokojnych dźwięków z obrazem i krótkimi momentami ciszy pomaga uczestnikom wyciszyć się, skupić uwagę oraz oswoić ciszę jako bezpieczną i potrzebną przestrzeń odpoczynku.
Z radością informujemy, że w grudniu dobyła się świąteczna zbiórka żywności na rzecz Stowarzyszenia Dzieło Pomocy Ubogim im. św. Brata Alberta, organizowana przez świetlicę szkolną.
- Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w organizację akcji za okazane serce, życzliwość i wsparcie. Dzięki Państwa pomocy możliwe będzie wsparcie osób najbardziej potrzebujących. Każdy gest miał ogromne znaczenie. Dziękujemy!
Misja: Opatrunek- uczniowie klas piątych w roli młodych ratowników 🩹
Nowa galeria Misja: Opatrunek- uczniowie klas piątych w roli młodych ratowników 🩹 została dodana do albumu fotograficznego
10Na lekcji edukacji zdrowotnej w klasach piątych uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy przy drobnych urazach. W ramach tematu „Misja: Opatrunek” dzieci poznały, jak prawidłowo opatrywać proste skaleczenia oraz dlaczego higiena rąk i dezynfekcja rany są tak ważne.
Uczniowie pracowali z kartą pracy, układali kolejne etapy opatrywania rany oraz dowiedzieli się, jakie wyposażenie powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy. Najwięcej emocji wzbudziła część praktyczna- ćwiczenia na bananach, które posłużyły jako bezpieczny model do nauki opatrywania ran.
Podczas zajęć uczniowie nauczyli się wykonywać opatrunki:
- plastrem typu „trawka”,
- plastrem typu „motylek”,oraz prawidłowo zabezpieczać ranę przy użyciu jałowej gazy i bandaża.
Zajęcia miały charakter praktyczny i angażujący, a zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą się uczniom w codziennych sytuacjach, zwiększając ich poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.
Archiwum Aktualności

