W klasie 1a uwielbiamy tworzyć 🖌🖍✂️ Tym razem na zajęciach kreatywnych nasi zdolni pierwszoklasiści, uzbrojeni w pędzle, farby i mnóstwo kreatywności, stworzyli przepiękne, zimowe domki z drewna i kory! 🪵❄️
Aktualności
Zimowe domki z drewna i kory! 🪵❄️
- 5
Klasa 1a odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.
- 9
We wtorek 16.12 klasa 1a odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej co było dla nas wyjątkową lekcją.Co robiliśmy?👀 Zwiedziliśmy budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej, w tym miejsca na co dzień niedostępne dla gości.🚒 Poznaliśmy tajniki pracy strażaków i zobaczyliśmy specjalistyczny sprzęt z bliska.📢 Mieliśmy niebywałą okazję usłyszeć prawdziwe komunikaty o wyjeździe jednostek do akcji, co zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie!Dziękujemy strażakom za gościnę a w szczególności panu kpt.Łukaszowi Staciwie nie tylko za pokazanie nam, na czym polega niezwykle ważna i odważna praca strażaków, ale też cierpliwe odpowiadanie nawet na bardzo wnikliwe pytania. 😁Kto wie, może wśród nas są przyszli bohaterowie? 👩🚒👨🚒
Świąteczne warsztaty z rodziną w kl.1c
- 13
Dzisiaj w klasie wielki i radosny gwar.Dzieci wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak miały przyjemność gościć u siebie Rodziców, Dziadków i innych członków rodziny na wspólnych warsztatach z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Było cudnie, magicznie i świątecznie. Tego dnia najbliżsi byli razem i wspólnie wykonywali ozdoby świątecznie. Nie zabrakło pomysłów na choinki, stroiki, szopki i piękne ozdoby świąteczne. Wszyscy, szczególnie Tatusiowie wykazali się wielką kreatywnością. Dzieci były przeszczęśliwe.Wychowawczyni: Renata Wyroślak
🎄
Szopki bożonarodzeniowe w duchu francuskiej tradycji.
- 75
W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas trzecich wykonali własnoręcznie szopki bożonarodzeniowe. Do zadania podeszli w innowacyjny sposób, bo inspirując się francuską tradycją crèches de Noël. Postanowiliśmy w tym roku dla odmiany poznać tradycje świąteczne innych krajów, ze szczególnym uwzględnieniem Francji.
We Francji dużą rolę odgrywają tzw. santons- małe, ręcznie robione figurki, które przedstawiają nie tylko Świętą Rodzinę, ale także mieszkańców miasteczek i wsi: piekarzy, pasterzy, rybaków czy rzemieślników. Takie figurki i nie tylko wykonali nasi uczniowie.
Podczas pracy nad szopkami uczniowie poznawali francuską kulturę, tradycje i zwyczaje świąteczne oraz rozwijają kreatywność w duchu bożonarodzeniowej atmosfery.
Gotowe prace wchodzą w skład świątecznej wystawy, którą można podziwiać w holu naszej szkoły. Owa wystawa wprowadza nas w bożonarodzeniowy nastrój oraz pokazuje, jak pięknie można łączyć naukę o innych kulturach z codzienną, twórczą aktywnością uczniów.
A to wszystko dzięki realizacji innowacji pedagogicznej „Podróżująca walizka Erasmusa”.
Realizatorzy innowacji: Renata Balcer, Milena Paszkowska, Emilia Chmielewska i Monika Skowrońska.
Zajęcia kl.1c w sali AGD-,,Zdrowo i wesoło".
- 4
Dzisiaj sala AGD była okupowana od samego rana przez uczniów kl.1c.Na przełamanie słodkiego smaku słodyczy, przygotowaliśmy zdrowe i pyszne sałatki jarzynowe, a także owocowe. Nad całością czuwała wychowawczyni Renata Wyroślak.Było pachnąco, smakowicie i radośnie.
🎄 Świąteczne choinki 🎄
17 grudnia podczas zajęć dodatkowych uczniowie klas trzecich wykonywali świąteczne choinki z patyczków, wykorzystując klej na gorąco, pomponiki oraz papier kolorowy. Zajęcia były doskonałą okazją do rozwijania sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji oraz kreatywności. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły własne prace, dbając o estetykę i detale. Takie aktywności nie tylko sprawiają radość, ale także wprowadzają uczniów w miłą, świąteczną atmosferę.
Podsumowanie pracy z lekturą „Mikołajek”.
- 1
🎬 Na podsumowanie pracy z lekturą „Mikołajek” uczniowie 4b wykonali kolaże, w których połączyli sceny z lektury z symbolami Francji: flagą, wieżą Eiffla, bagietką, francuskimi napisami czy elementami paryskiej ulicy. Dzięki temu lepiej zrozumieli, że świat Mikołajka to nie tylko śmieszne przygody, ale także okazja do poznawania kultury innego kraju.🗼
Lektura „Mikołajek”.📚
Attention!!! 📢
W naszej szkole ostatnio bardzo mocno skupiamy się na tematyce francuskiej, a wszystko to za sprawą
lektury „Mikołajek”.📚Tym razem, uczniowie klasy 4b przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne🎄
dla swoich koleżanek i kolegów mieszkających we Francji - Lille! 🌍✉📬
To wspaniała okazja, by dzielić się tradycjami i nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie. Mamy
nadzieję, że nasze kartki, list oraz drobne upominki, wywołają uśmiech na twarzach dzieci !😊
🎉 Uwaga, uwaga – mamy „problem”… i to jaki! 🎉
Dzisiejszym dniem kończymy szkolną zbiórkę WOŚP przed terminem, bo nasza puszka oficjalnie pęka w szwach. Serio! Próbowaliśmy jeszcze coś dorzucić, ale monety już stoją w kolejce i nie chcą się zmieścić DZIĘKUJEMY Wam ogromnie za hojność, wielkie serca i każdy grosik, który trafił do puszki. Pokazaliście, że nasza szkoła potrafi grać naprawdę głośno! To jednak nie koniec grania!Zachęcamy Was, by wesprzeć WOŚP także podczas 34. Finału – 25 stycznia. Wrzućcie coś do puszek wolontariuszy, grajcie razem z nami dalej i niech dobro niesie się w świat! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
Archiwum Aktualności