W kl. 2 c kolejna realizacja innowacji ,,Podróże małe i duże,,. Tym razem uczniowie poznali bliskich sąsiadów - Niemcy. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali tego dnia, ponieważ od września 2025 r. w klasie jest Olivier, który od urodzenia mieszkał w tym kraju, tam też uczyl się w niemieckiej szkole.Właśnie dzięki Olivierowi i jego mamie, która uczestniczyła w zajęciach, uczniowie nauczyli się kilku zwrotów po niemiecku oraz kolejnej wersji piosenki,,Panie Janie,,. Dzieci ze swoimi rodzicami zgromadziły obszerne materiały. Były także gry i zabawy (oczywiście po niemiecku) , a także pyszne niemieckie czekoladki oraz precelki 

Kolejny bardzo wartosciowy dzień :))
Aktualności
Podróże małe i duże - Niemcy
Podróże małe i duże - Francja cz.2
Tym razem Francja
Uczniowie obejrzeli kilka prezentacji filmowych, poznając ciekawostki tego kraju. Dzięki dużemu wsparciu rodziców udało się zgromadzić pamiątki i stworzyć bogaty kącik wiedzowy. Dziewczynki z wychowawczynią ubrane w stylu francuskim wprowadziły miły klimat w ten dzień. Tomek zaprezentował samodzielnie namalowany obraz Mony Lisy, natomiast Hania nauczyła wszystkich po francusku pioseneczki ,,Panie Janie,, .Deserem na koniec od Tymka były słodkie w stylu francuskim makaroniki. Kolejny super dzień :) :)
Podróże małe i duże - Gracja
W październiku drugim dniem realizacji innowacji ,,Podróże małe i duże,, w kl. 2 c wych. Agnieszki Paszkiel była Grecja. Tym razem uczniowie poznali tradycje, kulturę, ciekawostki tego znanego z wakacyjnych podróży państwa UE
Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci, udało się uatrakcyjnić ten dzień 
Były plakaty, wiele pamiątek, flagi, mapy, przewodniki oraz greckie słodycze i próby tańca greckiego z filmu "Grek Zorba". Tradycyjnie uczniowie ubrani byli tego dnia w barwach flagi - czyli niebiesko /biało.
Podróże małe i duże - Szwecja
- Szwecja
- kolejne państwo UE, z którego ciekawostkami zapoznały się dzieci kl. 2 c w ramach realizacji innowacji "Podróże małe i duże". Prezentacje, ciekawe książki, zgromadzone pamiątki, a nawet specjalnie kupione drobiazgi w postaci wpinek malutkich flag wypełniły dziś dzień. Najbardziej spodobała się wszystkim znana już postać Pipi szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, w którą wcieliła się Lilka. Nie zabrakło także filmiku tej znanej książki. Uwielbiamy takie lekcje 
Z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Podróże małe i duże
W roku szkolnym 2025/26 wych. kl. 2 c Agnieszka Paszkiel realizuje innowację pedagogiczną „Podróże małe i duże”. Opracowane treści są wprowadzane podczas codziennych zajęć 1 raz w każdym miesiącu. Głόwnym założeniem jest zapoznanie uczniόw z funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz przygotowanie ich do świadomego uczestnictwa w życiu zjednoczonej Europy. Innowacja jest rόwnież swoistą podrόżą po krajach Unii Europejskiej, ma na celu rozwijanie u uczniόw zainteresowania światem oraz zdobywanie wiedzy o omawianych państwach. Realizacja zamierzeń edukacji europejskiej ma charakter wychowawczy i służy przede wszystkim kształtowaniu wśrόd uczniόw pozytywnych postaw, takich jak poszanowanie godności innych, tolerancja czy szacunek do odrębności narodowej. Dlatego też głόwnym zamiarem niniejszej innowacji pedagogicznej jest wyposażenie uczniόw w wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania właściwej postawy społecznej Polaka i Europejczyka. Realizacja obejmie 10 wybranych państw europejskich: Włochy, Grecja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Bułgaria, Austria, Chorwacja. W pomoc przy realizacji poszczególnych dni, chętnie włączyli się rodzice uczniów uatrakcyjniając zajęcia różnorodnymi własnymi pomysłami.
„Jesienne stworki”.
24 października odbył się szkolny konkurs plastyczny „Jesienne stworki”. Uczniowie klas drugich wykonali przepiękne prace z darów jesieni – liści, kasztanów, żołędzi. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i kolorowe!


Wyniki konkursu:
I miejsce: Zosia Cichowicz 2a, Alicja Zaręba 2b, Michał Pawluczuk 2e
II miejsce: Mikołaj Skibicki 2b, Marysia Schmidt 2d, Jakub Cieloch 2a
III miejsce: Julia Gugnacka 2a, Zuzia Jaskulska 2b, Dominika Strzalińska 2e, Alicja Pustelnik 2e
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!

„(Nie) zwykła matematyka”.
W roku szkolnym 2025/26 kl. 2 c jest realizowana opracowana przez wychowawcę Agnieszkę Paszkiel innowacja edukacyjna pt. „(Nie) zwykła matematyka”. Raz w tygodniu na zajęciach kreatywnych uczniowie zdobywają i utrwalają umiejętności matematyczne za pomocą zabaw i gier z wykorzystaniem domina, kości oraz kart Andrzeja Grabowskiego „Trzy kolory” i „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Mnożenie i dzielenie”. Wprowadzane są także elementy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków „Reco”, a także kodowanie za pomocą Ozobotów i Scrinbotów. Dodatkowe elementy to:
łamigłówki, zadania logiczne typu Kangur oraz inne zadania tekstowe
Cele główne:- rozwijanie umiejętności logicznego myślenia,
- utrwalanie rozumienia trudnych, abstrakcyjnych pojęć matematycznych,
- aktywizowanie działania uczniów,
- pobudzanie do wysiłku i pokonywania trudności.
Cele szczegółowe:
- stwarzanie sytuacji umożliwiających ćwiczenie techniki rachunkowej w
zakresie dwóch działań – dodawania i odejmowania,
- umożliwianie zdobywania bezpośrednich doświadczeń w zakresie
spostrzegania liczb, działań matematycznych,
- nauka rywalizacji między sobą zgodnie z przyjętymi zasadami,
- nauka jak godnie przegrywać,
- nauka pracy w grupach.
W innowacji zostaną wykorzystane metody aktywne, które stosowane w praktyce szkolnej ułatwiają pracę uczniów oraz aktywują ich do działania. Ich założeniem jest przewaga aktywnego uczenia się, a więc większe
zaangażowanie uczniów w proces dydaktyczny. Metody te sprzyjają samodzielnemu zdobywaniu i rozwojowi uczniów. Rozszerzenie zakresu celów nastąpi w roku szkolnym 2026/27, kiedy uczniowie będą w klasie 3. Wówczas innowacja będzie kontynuowana.
Zabawa karnawałowa w klasie 1b.
- 23
Bal karnawałowy w klasie 1c.
28 stycznia wesoło i sportowo w kl.1c, a to za sprawą balu karnawałowego, który odbył się w klasie pod opieką wychowawcy- Renaty Wyroślak.Dzieci przebrały się w różne stroje, brały udział w konkursach i z radością oddawały się tańcom. Sił nabierały przy stole, podczas słodkiego poczęstunku.Było miło i radośnie.Wychowawczyni: Renata Wyroślak
8
Uroczysty apel podsumowujący szkolne konkursy dla klas pierwszych.
27.01.26 w klasach pierwszych odbył się uroczysty apel podsumowujący szkolne konkursy. Wszystkie prace były wykonane z przeróżnych materiałów i dowolną techniką. Zdobiły hol szkoły. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim laureatom gratulujemy.
Archiwum Aktualności