W naszej klasie gościł w ostatnim czasie niezwykły bohater – pies Dżok! Lektura „Dżok. Legenda o psiej wierności” zainspirowała nas do wielu twórczych działań.📖 Słuchaliśmy z uwagą – w skupieniu śledziliśmy losy najwierniejszego psa w Polsce.👥 Pracowaliśmy w grupach – współpracując, stworzyliśmy plan wydarzeń, co pozwoliło nam doskonalić umiejętność czytania i sprawdzić, jak dobrze zapamiętaliśmy przygody bohatera.📺 Badaliśmy historię – oglądaliśmy archiwalne materiały telewizyjne, czytaliśmy artykuły o Dżoku i sprawdzaliśmy, jak książkowa opowieść ma się do prawdziwych wydarzeń.📒 Tworzyliśmy komiksy – nasze ulubione fragmenty książki zamieniliśmy w autorskie historie obrazkowe.📦 Budowaliśmy – z kartonów powstały wspaniałe, kolorowe budy!Poruszeni losem zwierząt, nie poprzestaliśmy na samej teorii. Rozmawialiśmy o zwierzętach czekających na dom w schronisku, co zaowocowało naszą klasową inicjatywą. Zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Szczecinku. Do naszej akcji z ogromną radością dołączyły wszystkie klasy pierwsze w naszej szkole za co serdecznie DZIĘKUJEMY 🐶🐕🐈⬛
Aktualności
🐾Dżok – legenda, która poruszyła klasę 1a!🐾
- 14
Święta majowe
Z okazji zbliżających się świąt majowych, uczniowie klasy 3c przygotowali niezwykłą niespodziankę. Dzięki "wehikułowi czasu" i reporterskiej dociekliwości, przenosimy się w XVIII wiek, by przypomnieć sobie znaczenie Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 maja.
Życzymy wszystkim radosnego i bezpiecznego wypoczynku majowego!
FILM
Dzień Ziemi w klasie 1b.
- 13
Uczniowie klasy 1b wraz z wych. A.Jaroszyńską wykonali lapbooki na Dzień Ziemi. Tworzenie kreatywnych teczek edukacyjnych , poprzez zabawę i plastykę , pomogło dzieciom zrozumieć zasady ekologii.
Sztuka Europy w wersji cyfrowej -cd.Europejska kuchnia oczami uczniów
Europejska kuchnia oczami uczniów
Na zajęciach plastyki uczniowie przygotowali kolorowe i pomysłowe plakaty związane z kuchnią europejską. Największym zainteresowaniem cieszyły się potrawy kuchni polskiej i włoskiej – pojawiły się m.in. pierogi, pizza czy spaghetti
Następnie, na lekcjach informatyki, uczniowie wykorzystali swoje prace i stworzyli cyfrowe książki kucharskie w programie Genially. Dzięki temu połączyli kreatywność plastyczną z nowoczesnymi technologiami
Efektem są wyjątkowe projekty, które pokazują, jak ciekawie można uczyć się poprzez działanie i łączenie różnych przedmiotów!
🩺 Jak ratować życie- praktyczna lekcja w klasach 4.
Dziś w klasach 4 podczas zajęć z edukacji zdrowotnej odbyła się wyjątkowa lekcja poświęcona udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak skutecznie pomagać innym. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły na fantomie, ucząc się podstawowych czynności ratujących życie.
Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych programu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który od lat wspiera edukację dzieci w zakresie pierwszej pomocy.
To była niezwykle cenna lekcja, dzięki której uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą pomóc uratować czyjeś życie.
Klasa sportowa 2026/2027
🐟 Kto zjada kogo? Klasa 1a z wizytą w CEEiRJ! 🌿
- 6
W poniedziałek 30.03.2026r zamieniliśmy szkolne ławki na fascynujący świat przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku!Głównym tematem naszych zajęć były łańcuchy pokarmowe.Dowiedzieliśmy się:✅ Kto jest drapieżnikiem, a kto musi mieć się na baczności?✅ Dlaczego każdy, nawet najmniejszy organizm, jest ważny dla ekosystemu?✅ Samodzielnie budowaliśmy modele łańcuchów pokarmowych.Odwiedziliśmy oczywiście również salę z akwariami słodkowodnymi. 🐠 Podglądanie ryb żyjących w naszych jeziorach to zupełnie inne doświadczenie niż oglądanie ich w podręczniku.
Wycieczka klas 6a i 6c na warsztaty techniczne do Castoramy w Koszalinie.
- 20.04.2026 r. klasy 6a i 6c wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę, na warsztaty techniczne do Castoramy w Koszalinie.
Po przybyciu do Castoramy wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji na temat obróbki drewna. Potem spacerowaliośmy po hali sklepu oglądając ekspozycję przedmiotów wykonanych z drewna oraz mogliśmy przyjrzeć się działaniu maszyny do ciecia drewnianych elementów. Następnie sami mogliśmy spróbować swoich sił – wspólnie zbijaliśmy drewniane domki lęgowe dla ptaków 
Warsztaty to był pierwszy etap naszej wycieczki. Po warsztatach wybraliśmy się do kina na poruszający film „Siedem minut po północy”, który dostarczył nam wielu emocji i refleksji
Następnie przyszedł czas na obiad, a po nim udaliśmy się do Mielna, gdzie spacerowaliśmy nad morzem, ciesząc się świeżym powietrzem i pięknymi widokami
Na zakończenie dnia wróciliśmy do Szczecinka – zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń! To był naprawdę udany dzień! 
Zapisy do klasy pierwszej
Szkolny Konkurs Plastyczny Klas I „Wielkanocne jajo”.
- W kwietniu 2026 odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny Klas I „Wielkanocne jajo”. Dzieci wykonały piękne prace przestrzenne, dowolną techniką. Zachwycało bogactwo materiałów i kreatywność uczestników. Niezwykłe dzieła były ozdobą holu.
Archiwum Aktualności