• Wycieczki

  • Wycieczki

          • Wycieczka klasy 6a do Torunia.
          • Wycieczka klasy 6a do Torunia.

          • 17.06.2026 12:25
          • Wycieczka klasy 6a do Torunia

            W dniach 10–12 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 6a uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Torunia. Podróż odbyła się pociągiem, co było dla wielu uczniów dodatkową atrakcją. Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w hostelu położonym w samym centrum miasta, skąd mogliśmy wygodnie zwiedzać najciekawsze miejsca Torunia.

            Pierwszego dnia odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię toruńskich pierników oraz własnoręcznie przygotowaliśmy tradycyjne wypieki. Była to niezwykle ciekawa i pełna zabawy lekcja historii oraz lokalnych tradycji.

            Drugiego dnia uczestniczyliśmy w seansie w Planetarium, podczas którego odkrywaliśmy tajemnice kosmosu. Następnie odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich, gdzie w interesujący i humorystyczny sposób poznaliśmy najważniejsze legendy związane z miastem.

            Trzeci dzień poświęciliśmy na wizytę w Ogrodzie Zoobotanicznym, gdzie mogliśmy podziwiać różnorodne gatunki zwierząt i roślin oraz spędzić czas na świeżym powietrzu.

            Podczas pobytu nie zabrakło również spacerów po urokliwej starówce. Odpoczywaliśmy nad brzegiem Wisły, podziwiając piękne widoki. Odwiedziliśmy także słynną Krzywą Wieżę oraz wieczorem zachwycaliśmy się pokazem przy fontannie z kolorowymi światłami.

            Wycieczka była doskonałą okazją do poznania historii i atrakcji Torunia, a także do integracji klasy. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.

          • więcej
          • Wycieczka kl.1c do Sokola, koło Piątnicy.
          • Wycieczka kl.1c do Sokola, koło Piątnicy.

          • 27.05.2026 21:54
          • 26 maja kl.1c pod opieką wychowawczyni: Renaty Wyroślak wyruszyła na warsztaty garncarskie do Sokola.
            Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od poznania pracy garncarza i tajemnic zawodowych. Każdy z nas mógł samodzielnie ulepić z gliny różne przedmioty użytkowe, dzięki wskazówkom Pani instruktor. Potem wykonywaliśmy przepiękne wyroby na kole garncarskim.
            Były to wazony, szkatułki, pojemniki na drobiazgi itp. a wszystko to dla kochanych mam. Pobyt zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i zabawą na pięknym placu, wśród soczystej zieleni. Było super.
            Jak glina wyschnie, będziemy ją malować i lakierować w klasie.
            Wychowawczyni: Renata Wyroślak
          • więcej
          •  Wycieczka klasy 2D do ekologicznej farmy w Juchowie.
          • Wycieczka klasy 2D do ekologicznej farmy w Juchowie.

          • 20.05.2026 21:14
          • Uczniowie spędzili wyjątkowy dzień na farmie, która jest jedną z największych ekologicznych gospodarstw rolnych w Europie. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja przyrody i zdrowego stylu życia. 😊
            Dzieci miały okazję poznać cały proces powstawania pieczywa – od ziarenka aż po pachnącą, świeżą chałkę. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali cudowne chałki dowiadując się, jak wiele pracy i serca potrzeba, aby na naszych stołach pojawiły się pyszności.
            Nie zabrakło również spotkań ze zwierzętami. Dzieci z ogromną radością karmiły zwierzątka i poznawały codzienne życie na ekologicznej farmie.
            Na zakończenie był także czas na integrację, wspólne zabawy i spędzenie radosnych chwil w gronie koleżanek i kolegów.
            To był dzień pełen uśmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień!
          • więcej
          • Wycieczka klas 6a i 6c na warsztaty techniczne do Castoramy w Koszalinie.
          • Wycieczka klas 6a i 6c na warsztaty techniczne do Castoramy w Koszalinie.

          • 22.04.2026 09:17
          • 20.04.2026 r. klasy 6a i 6c wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę, na warsztaty techniczne do Castoramy w Koszalinie. 😊 Po przybyciu do Castoramy  wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji na temat obróbki drewna. Potem spacerowaliośmy po hali sklepu oglądając ekspozycję przedmiotów wykonanych z drewna oraz  mogliśmy przyjrzeć się działaniu maszyny do ciecia drewnianych elementów. Następnie sami mogliśmy spróbować swoich sił – wspólnie zbijaliśmy drewniane domki lęgowe dla ptaków 🐦🔨Warsztaty to był pierwszy etap naszej wycieczki. Po warsztatach wybraliśmy się do kina na poruszający film „Siedem minut po północy”, który dostarczył nam wielu emocji i refleksji 🎬 Następnie przyszedł czas na obiad, a po nim udaliśmy się do Mielna, gdzie spacerowaliśmy nad morzem, ciesząc się świeżym powietrzem i pięknymi widokami 🌊 Na zakończenie dnia wróciliśmy do Szczecinka – zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń! To był naprawdę udany dzień! 💙
          • więcej
          • Wycieczka klasy 3a do Gdańska i Gdyni.
          • Wycieczka klasy 3a do Gdańska i Gdyni.

          • 14.06.2025 11:07
          • 12 czerwca klasa 3a wraz z wych. Alicją Jaroszyńską spędzili dzień pełen wrażeń w Gdańsku i Gdyni. W programie wycieczki była wizyta w ZOO , pobyt w Centrum Nauki Eksperyment oraz spacer po Skwerze Kościuszki. Po pysznym obiedzie nad brzegiem morza, czekały na nas lody. Była to nasza pierwsza taka długa wycieczka . Bawiliśmy się świetnie. Podróż przebiegała w radosnej atmosferze.
          • więcej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku
      • 94 37 457 11
      • ul. Krakowska 1
        78-400 Szczecinek
        Poland
      • 94 37 457 11 loginy i hasła do Konta w Dzienniku Internetowym LIBRUS
      • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: tel. 793205846, email: kontakt@iod-szczecinek.pl
    • Logowanie