Wycieczki
Wycieczka 3c do Czarnoboru.
- 02.11.2023 12:25
- Klasa 3c wybrała się na niezapomnianą wycieczkę do Czarnoboru, po to by poznać warstwy lasu, zaobserwować piękno przyrody, zmieniające się pod jesienną aurą oraz rozwiązywać leśne zagadki, podczas spaceru dookoła Jeziora Leśnego. Wycieczka została zakończona wspólnym pieczeniem pianek i kiełbasek, ogrzewając się przy cieple ogniska




- więcej
Wycieczka 4a i 4c do Kołobrzegu
- 31.10.2023 12:47
- Klasy 4a i 4c wybrały się 5.10.2023 r. na wycieczkę szkolną do Kołobrzegu.Pogoda nam dopisała. Było trochę spacerowania i trochę zwiedzania. Byliśmy na plaży i nawet zajrzeliśmy pod wodę, ale tylko w oceanarium. W muzeum minerałów można było dotknąć prawdziwy meteoryt z kosmosu, który spadł na Ziemię kilka tysięcy lat temu. Kupiliśmy też mnóstwo pamiątek. W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację Mc Donald i również tam dobrze się bawiliśmy. Wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.
- więcej
Poznaj Polskę - Wycieczka do Trójmiasta
- 31.10.2023 13:05
W dniach 16-19 października 2023r. odbyła się w naszej szkole wycieczka do Trójmiasta zoorganizowana w ramach programu "Poznaj Polskę". Pierwszego dnia podziwialiśmy piękno zabytkowej Bazyliki Mariackiej - Korony GDAŃSKA. Pokonaliśmy 405 schodów by dotrzeć na taras widokowy Bazyliki. Popołudniu mieliśmy lekcję historii w miejscu gdzie stoi Pomnik Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte
- więcej
2b w Solcu Kujawskim
- 22.08.2023 17:36
- 16 czerwca 2023r. klasa 2b była na wycieczce w Solcu Kujawskim. Uczniowie spędzili dzień w Jura Parku zwiedzając naturalnej wielkości dinozaury, słuchając ciekawostek przewodnika na ich temat. Byli też w kinie 3D i uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dopełnieniem atrakcji były zabawy na placu zabaw oraz licznych karuzelach i trampolinach. Każdy przywiózł pamiątki oraz super wspomnienia



- więcej
Wycieczka na pokazy fizyki w XIII LO w Szczecinie.
- 22.08.2023 17:28
- 06.06.2023 r. uczniowie Siódemki uczestniczyli w pokazach z fizyki w XIII LO w Szczecinie. Serdeczne podziękowania
dla młodych fizyków z XIII LO, którzy zaprezentowali szereg interesujących doświadczeń — m.in od fizyki roweru, polaryzacji w optyce, przepływu elektronów przez skórę, toru magnetycznego, przez ciekły azot, aż do dzierżenia przez naszych uczniów prawdziwego miecza świetlnego 
— pokazali, że fizyka jest piękna
, że można (a nawet trzeba!) ją zrozumieć i pokochać
(przecież fizyka to cały świat, a człowiek, który nie rozumie świata będzie niestety w nim zagubiony). „Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć”.
Podziękowania dla Dyrekcji XIII LO w Szczecinie
i p. Tomasza Skowrona, nauczyciela fizyki za zaproszenie do najlepszego liceum w Polsce. - więcej