Wycieczki
Wycieczka klas 3b i 2c do Sarbska do fokarium.
- 04.06.2024 15:09
- W środę 29 maja nasza klasy 3b i 2c pojechały autokarem na wycieczkę do Sarbska do fokarium. Widzieliśmy pokazy uchatek, zwiedzaliśmy statek do góry nogami i oglądaliśmy latarnie. Najbardziej podobał nam się pokaz uchatek i piracka strefa zabaw. Na zakończenie wycieczki kupiliśmy pamiątki i jedliśmy lody. Potem wróciliśmy do domu. Wycieczka bardzo nam się podobała.
- więcej
Wycieczka klasy 2a do Sławogrodu.
- 28.05.2024 15:56
- Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Alicją Jaroszyńską w piątek 24 maja wybrali się na wycieczkę do Sławogrodu. Po przekroczeniu bramy przenieśliśmy się do świata naszych przodków. W kuźni wybijaliśmy monety, strzelaliśmy z łuku, walczyliśmy na bezpieczne miecze, graliśmy w średniowieczne kręgle, przeciągaliśmy linę oraz szukaliśmy magicznego grzyba. Pierwszy raz piekliśmy pyszne podpłomyki. Na koniec zakupiliśmy pamiątki, które będą nam przypominały miło spędzony czas.
- więcej
Zielona Szkoła 4a i 4c.
- 21.05.2024 14:10
- W dnich 15-17.05.2024 r. klasy 4a i 4c uczestniczyły w zajęciach Zielonej Szkoły.
33- osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami spędziła trzy słoneczne dni nad malowniczym jeziorem w Starym Kaleńsku koło Czaplinka.
Główne aktywności, które zajmowały czas od rana do wieczora uczestnikom wyjazdu wymagały niemałego zaangażowania, a były to m.in. zajęcia z mini-golfa, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, wyprawy kajakowe, pływanie smoczą łodzią oraz na deskach sup, pokonywanie trasy parku linowego, piłka nożna, bilard.
Wszystkie zajęcia na wodzie poprzedziła pogadanka o bezpiecznym zachowaniu nad wodą oraz szczegółowe zapoznanie ze sprzętem.
Oczywiście, podczas pobytu, nie zabrakło czasu na gry i zabawy integracyjne, w tym na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Byliśmy tak zajęci, że telefony były nam zbędne!
Po 3 dniach uzupełniania witaminy D wróciliśmy z nową energią do Szczecinka.
- więcej
Wycieczka klasy 3a i 3b na warsztaty robienia bombek.
- 14.02.2024 10:57
- 18 grudnia 2023 r. klasy 3 a i 3 b ze swoimi wychowawczyniami Jolantą Chalusiak i Agnieszką Paszkiel były w Koszalinie na warsztatach robienia bombek. W Fabryce Bombek poznały etapy powstawania tych choinkowych cudeniek
Był to też czas wspólnej integracji dzieci. Wszyscy wrócili zadowoleni
Własne zrobione bombki oraz te kupione będą pięknymi dekoracjami we wszystkich domach. - więcej
Wycieczka w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.
- 06.12.2023 14:52
- Klasy 4a i 4b- 5grudnia oraz klasy 2b i 2d -6grudnia wraz z wychowawcami wybrały się do miasta w poszukiwaniu Mikołaja. Znalazły Go w cukierni „Pianowscy”. Czekał na nas nie tylko z prezentami, ale też olbrzymią niespodzianką - warsztatami piernikowymi.
Na poczatku dzieci z Elfem i Bałwanem przygotowały ciasto, pózniej samodzielnie wyrabiały pierniki, które następnie zostały wstawione do pieczenia.W drugiej części spotkania dzieci sporządzały różnokolorowy lukier, dostały kolorowe posypki i ozdabiały inne,gotowe pierniczki. Póżniej upiekły się wcześniej przygotowane pierniki i mogliśmy je zjeść.Były pyszne.Było ciekawie, miło i pracowicie. Przemiła atmosfera i doborowe towarzystwo Gospodarzy. Na koniec Mikołaj wręczył dyplomy, paczki i lukrowane pierniki. Bardzo dziękujemy Państwu Pianowskim i Obsłudze za rewelacyjną organizację, pomoc i cudownie spędzony czas. Poczuliśmy już magię Świąt Bożego Narodzenia. - więcej