26 maja kl.1c pod opieką wychowawczyni: Renaty Wyroślak wyruszyła na warsztaty garncarskie do Sokola.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od poznania pracy garncarza i tajemnic zawodowych. Każdy z nas mógł samodzielnie ulepić z gliny różne przedmioty użytkowe, dzięki wskazówkom Pani instruktor. Potem wykonywaliśmy przepiękne wyroby na kole garncarskim.
Były to wazony, szkatułki, pojemniki na drobiazgi itp. a wszystko to dla kochanych mam. Pobyt zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i zabawą na pięknym placu, wśród soczystej zieleni. Było super.
Jak glina wyschnie, będziemy ją malować i lakierować w klasie.
Wychowawczyni: Renata Wyroślak