Myślę twórczo - mogę więcej - zabawy i gry matematyczne
- 15.11.2022 14:23
- W roku szkolnym 2022/2023 w klasie 2c na zajęciach kreatywnych, będzie prowadzona Innowacja pedagogiczna: „Myślę twórczo-mogę więcej”- zabawy i gry matematyczne. Autorem innowacji jest wychowawca klasy, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Krystyna Guzdaj. Innowacja ma na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, utrwalenie rozumienia pojęć matematycznych, pobudzanie do wysiłku i pokonywania trudności, aktywizowanie działania uczniów, stwarzanie sytuacji umożliwiających ćwiczenie techniki rachunkowej w zakresie podstawowych działań arytmetycznych, odczytywanie godzin na tarczy zegara, nauka rozwiązywania równań.
- więcej
Czytanie to magia
- 29.09.2022 19:46
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas drugich biorą udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego „Reading is magic” „Czytanie to magia”. Nauczyciel wprowadza dzieci w świat książek w języku angielskim. Podczas zajęć czytane są książeczki z serii Pearson English Kids Readers. W książkach tych występują ci sami bohaterowie, których uczniowie znają z bajek Disneya i podręczników New English Adventure, dzięki czemu nauka języka angielskiego jest dla uczniów interesująca i angażująca. Praca z książką odbywa się po przerobieniu treści z poszczególnych rozdziałów.
Innowację przeprowadza pani Monika Czajka i Magdalena Borek- więcej
Innowacja „Nietypowo, ale topowo”
- 20.09.2022 21:03
- Biorąc pod uwagę podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023, które mają skupiać się między innymi na podnoszeniu jakości kształcenia i wychowaniu zmierzającym do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości, postanowiłam wprowadzić do zajęć szkolnych aktywności związanych z dniami nietypowymi. Innowacja będzie prowadzona w klasie 2a przez Jolantę CHalusiak - wychowawcę klasy.
- więcej
„Bądź wyjątkowy, czytaj lektury”
- 21.06.2022 21:44
W roku szkolnym 2021/2022, w klasie 5b, została przeprowadzona innowacja pedagogiczna pt. „Bądź wyjątkowy, czytaj lektury”. Kształtowanie postawy twórczej jest jednym z kluczowych zadań na lekcjach języka polskiego, dlatego w trakcie całego roku szkolnego niejednokrotnie stwarzałam moim uczniom możliwość niestereotypowego przyswajania wiedzy, rozwiązywana problemów, rozwijania aktywności i ciekawości. W czasie zajęć uczniowie pracowali innowacyjnymi metodami, dzięki czemu mogli lepiej poznać treść lektur obowiązkowych. W trakcie realizacji innowacji wykorzystaliśmy wiele metod aktywizujących: lapbooki, karty literackie, przedlekturowniki, lektury w pudełku czy na wieszaku oraz nagrywane audiobooki.
- więcej
Grunt to zdrowie
- 14.06.2022 18:44
„Grunt to zdrowie!” – to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w roku szkolnym 2021/2022 przez mgr Alinę Tarkowską i mgr Anetę Ponichterę. Nauczycielki języka polskiego i biologii połączyły zagadnienia polonistyczne i zdrowotne, przekonując, że dzięki temu, spojrzenie na ważne problemy staje się pełniejsze, bo przecież:
„Twój najwierniejszy lekarz to twoja wiedza. Czuwa nad twoim zdrowiem przez całe twoje życie. Jak dobry jest ten lekarz? To już zależy od ciebie.”
Wiedza polonistyczna ściśle wiąże się z niemal każdą dziedziną życia, ponieważ uczeń w szkole to uczeń aktywny, który powinien dostrzegać interdyscyplinarność nauki, by umiejętnie łączyć i wykorzystywać wiedzę z różnych dziedzin.- więcej
Kreatywne myślenie i pisanie na języku polskim
- 14.06.2022 18:44
- „Kreatywne myślenie i pisanie na języku polskim” to innowacja, realizowana przez p. Marię Nowik w klasie VI b. Ma za zadanie kształcić u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu ich wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego.
Uczniowie coraz częściej komunikują się ze sobą poprzez telefony komórkowe i różnego rodzaju komunikatory komputerowe, dużo czasu spędzają przy grach i na portalach społecznościowych. Treści SMS-ów i wiadomości e mail są coraz krótsze i ubogie w słownictwo. Uczniowie mało piszą i mało czytają, mało też ze sobą rozmawiają, a co za tym idzie, mają coraz większe problemy z pisemnymi formami wypowiedzi. Właściwie są one ich największą słabością... - więcej