Impreza edukacyjno-taneczna w klasie 1 d.
- W dniu 31.10.2024r. klasa 1d w swojej klasie urządziła imprezę „edukacyjno-taneczną”, podczas której uczniowie bawili się i integrowali. Były tańce, gry, zabawy, słodkości i dużoooooo uśmiechów i radości
Zabawa halloweenowa w oddziale przedszkolnym
- 9
Dzieci uwielbiają przebierać się i wcielać w różne postaci. Świetną okazją do tego była zabawa halloweenowa, która odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym w czwartek 31.10.2024r. Nie zabrakło oczywiście tańców, poczęstunku oraz różnych zabaw.
Przesiewowe badania mowy.
Wrzesień w pracy logopedy to miesiąc przesiewowych badań mowy. W tym roku badaniem zostało objętych uczniów 117 uczniów klas I oraz 25 przedszkolaków, czyli 142 dzieci.
Przesiewowe badania mowy to szybka i skuteczna metoda wstępnej oceny rozwoju mowy u dzieci. Mają na celu wykrycie ewentualnych zaburzeń, nieprawidłowości i opóźnień w rozwoju mowy. W tym roku diagnoza została poszerzona o diagnostykę zaburzeń miofunkcjonalnych.
Dlaczego są ważne?
-
Wczesne wykrycie problemów: Im wcześniej wykryjemy zaburzenie mowy, czy zaburzenie miofunkcjonalne, tym łatwiej będzie je skorygować.
-
Skuteczna terapia: Dzięki wczesnej diagnozie dziecko może rozpocząć odpowiednią terapię logopedyczną, czy terapię miofunkcjonalną.
-
Zapobieganie dalszym problemom: Wczesna interwencja może zapobiec powstawaniu innych problemów związanych z mową, takich jak trudności w nauce czy problemy z komunikacją.
Po analizie potrzeb i wskazań w bieżącym roku terapią logopedyczną objęto 64 uczniów. Realizują zajęcia indywidualne i grupowe, w zależności od potrzeb. W zajęciach biorą również udział uczniowie zgodnie ze wskazaniem opinii lub orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej, dzieci wytypowane w przesiewowych badaniach mowy, czy kontynuujące terapię rozpoczętą w poprzednim roku.
Renata Balcer
-
Kontynuacja projektu -Kijki zamiast telefonu
- Klasa 7a - Dalej kontynuujemy projekt " Kijki zamiast telefonu" i miło spędzamy czas na świeżym powietrzu, bez telefonu, ciesząc się swoim towarzystwem.
Wycieczka do Czarnoboru klasy 3a i 3b
- 14
24 października kl.3a i 3b wraz z wychowawczyniami: A. Jaroszyńską i R. Wyroślak podziwiali piękno natury podczas wycieczki do Czarnoboru. Poznaliśmy warstwy lasu oraz zwierzęta w nich mieszkające.Podczas spaceru w lesie mieliśmy okazję posmakować buczynę u zebrać kilka dorodnych grzybów. Pobyt zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek, które pysznie smakowały. Obdarowani drobnymi prezentami, w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Wychowawczynie klas: A. Jaroszyńska i R. Wyroślak
Pasowanie klas I - 2024/2025
Nowa galeria Pasowanie klas I - 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 25.10.2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania klas I. Nowi uczniowie wzorowo zdali egzamin i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
Życzymy im samych sukcesów i uśmiechu każdego dnia.
89
"Edukacyjne warsztaty z kulturą i językiem romskim"
W czwartek 17.10 dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały na warsztaty do polsko-romskiej świetlicy . Tam w ramach realizowanego projektu pt. "Edukacyjne warsztaty z kulturą i językiem romskim" dowiedziały się więcej o romskiej kulturze i zwyczajach a także stworzyły przepiękne prace.
Ogólnopolski projekt - Kijki zamiast telefonu.
- Dnia 16.10.24 klasa 7a rozpoczęła realizację Ogólnopolskiego projektu pt." Kijki zamiast telefonu ", współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.
Szalone literki - innowacja
W myśl zasady - przez zabawę uczymy się i zdobywamy nowe umiejętności, od października roku szkolnego 2024/25 odbywać się będą zajęcia w formie zabawy, wprowadzające uczniów w świat alfabetu. Zajęcia te, będą prowadzone w formie przyjemnych zabaw i ćwiczeń dla dzieci.
Głównym założeniem innowacji „Szalone literki” jest budzenie i kształtowanie zainteresowania nauką czytania i pisania, które powinno rozpocząć się już w dzieciństwie. Czytanie rozwija język, język zaś stanowi podstawę myślenia i pisania. Stały kontakt z tekstem pisanym zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań, wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Powinniśmy rozbudzić w dzieciach zapał do czytania i słuchania czytanych treści, by czytanie stało się dla nich ogromną przyjemnością i potrzebą.Realizatorki:
Joanna Chlebos, Aleksandra Pietras
Innowacja pedagogiczna - Matematyka w codziennym życiu.
W ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka w codziennym życiu” uczniowie klasy 7d ćwiczyli podział proporcjonalny. Zadaniem uczniów było ustalenie proporcji w przepisie na gofry, po czym samodzielne ich wykonanie i oczywiście zjedzenie Autorem innowacji jest wychowawca klasy Karolina Sobczyk.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie