Uczniowie klasy 3c podczas omawiania lektury "Dzieci z Bullerbyn" wykonali kolorowe leporello - kreatywną harmonijkową książeczkę, w której podsumowali wszystkie najważniejsze informacje o powieści Astrid Lindgren. Podczas tworzenia leporello świetnie się bawili i dzięki temu zapamiętają tę książkę na zawsze.
Dzieci z Bullerbyn - kolorowe leporello
Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.
Od listopada w naszej szkole ruszył program profilaktyczny Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Realizowany jest on w klasach 5. Ma na celu rozwijanie podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach,by wzmocnić ich odporność na stres, kształtować optymistyczne, pozytywnie nastawienie do świata.
Mikołajki w 2a.
6 grudnia-jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie. Mikołajki w 2a.
Andrzejki w oddziale przedszkolnym.
W środę 30.11 nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych oraz wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej. W przedszkolu panowała bardzo radosna atmosfera.
Andrzejki w 2c.
- Uczniowie kl.2C świetnie się bawili podczas klasowych andrzejek. Jak przystało w tym dniu głównym akcentem były wróżby i zabawy andrzejkowe. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i śmiechów.
Dzień Pluszowego Misia
W dniach 24 i 25.11.2022r w szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie. Są miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo obchodzony i takim miejscem jest nasza szkolna świetlica. Panie ze świetlicy razem z uczniami robiły misie z papierowych talerzyków. Było dużo klejenia, wycinania i śmiechu. Dzieci wykazały się kreatywnością, rozwijały zdolności plastyczne.
Uniwersytet Dzieci „Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?”
Klasa 8a w roku szkolnym 2022/23 bierze udział w projekcie Uniwersytet Dzieci „Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?” Podczas zajęć uczniowie odkrywają swoje predyspozycje i zainteresowania. Analizują, nad którymi kompetencjami warto pracować już teraz, aby w przyszłości stać się jak najlepszym kandydatem na wymarzone stanowisko pracy.
Dzięki projektowi rozwijają umiejętność radzenia sobie z porażkami czy nadmiernymi oczekiwaniami, a także wzmacniają kompetencję uczenia się - kluczową zdolność w dynamicznie zmieniającym się świecie. Umiejętności te będą przydatne zarówno w planowaniu ścieżki edukacyjnej jak i zawodowej.
Maraton Matematyczny
Dnia 28.11.2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Karoliną Stempień wybrali się na Maraton Matematyczny w Zespole Szkół nr 1 im. Edukacji Narodowej w Szczecinku. W konkursie brały udział wszystkie szkoły podstawowe. Maraton polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznychi składał się z IV etapów. Uczennica naszej szkoły Alicja Żebrowska zajęła I miejsce z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie i doszli bardzo wysoko. Jesteśmyz Was bardzo dumni.
#Długopisy 3D na kółku informatycznym.
25 października 2022r. na zajęciach koła informatycznego uczennice klasy 8 tworzyły projekty przy użyciu długopisów 3d.
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą - długopis 3D to urządzenie, z którego wydobywa się rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach.
Praca z długopisami 3d ma wiele zalet - pobudza kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię, ale przede wszystkim to świetna zabawa.
Długopisy 3D zostały zakupione w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości
Karty Grabowskiego - Ułamki zwykłe w klasie 6d.
Uczniowie naszej szkoły jako jedni z pierwszych w Polsce korzystają
z najnowszej pomocy dydaktycznej z serii Kart Grabowskiego - Ułamki zwykłe.
Historia Kart Matematycznych rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku w 1994 roku. Wówczas to Andrzej Grabowski jako nauczyciel matematyki dostrzegł problemy uczniów z tabliczką mnożenia. Dzięki swojemu doświadczeniu i pomysłowości opracował pierwsze Karty Matematyczne, dzięki którym uczniowie w ciekawy i efektywny sposób poznawali i utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez zabawę. Wkrótce karty zyskały uznanie dzieci, rodziców oraznauczycieli.
W 1998 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się I Mistrzostwa Polskiw Tabliczce Mnożenia, które stały się od tej pory cyklicznym wydarzeniem. Posukcesie Kart Tabliczka powstały kolejne – Karty Dodawanie i Odejmowanie oraz Gry Logiczne. Te ostatnie w 2014 roku Andrzej Grabowski stworzył wraz z córką Justyną Grabowską-Dybek.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie