Aktualności
Wspólna lekcja klas 1b i 8e
- 5 maja 2023 r. uczniowie kl. 8e odwiedzili swoich młodszych kolegów z kl. 1b. Wszyscy doskonale się bawili podczas tego integracyjnego spotkania. Młodzież wykazała się wiedzą, kreatywnością i pomocą przy wykonywaniu instrumentów muzycznych, które posłużą pierwszakom jako akompaniament do piosenek. Starsi koledzy okazali też troskę i zaopiekowali się maluchami. Cieszymy się, że możemy liczyć na pomoc i przychylność ,,ósmaków”. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie już niebawem. Czekamy z niecierpliwością.
Laureat XIV DKWR
- 10 maja 2023r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Uczeń klasy Vb Szymon Kaczor został Laureatem otrzymując wyróżnienie! Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz CEN w Koszalinie pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. W finale znalazło się 30 uczniów, którzy reprezentowali 19 szkół podstawowych.Temat tegorocznej edycji: "Wierzę w Kościół Chrystusowy".Z serca gratulujemy Szymonowi!Opiekunem ucznia była katechetka Agnieszka Białkowska.
Wykład dr Daniela Pęcaka
- 16 maja 2023r odbył się wykład doktora Daniela Pęcaka w ramach spotkań z „Ludźmi nauki” na temat gwiazd neutronowych. Usłyszeliśmy jak ciężka i duża jest gwiazda w porównaniu do Szczecinka, z czego składa się wszechświat. Dowiedzieliśmy się o działaniu magnetycznych lewitujących pociągów w Japonii osiągających prędkość 500 km na godzinę. Wykład był niezwykle inspirujący, doktor Daniel Pęcak zaszczepił głód wiedzy. W ramach podziękowania za wykład dr Krzysztof Graczyk, prezes Szczecineckiego Stowarzyszenia Naukowego Astrostrefa im. Adama Giedrysa, wręczył prelegentowi upominek wydany z okazji 100- lecia urodzin Adama Giedrysa.Dziękujemy i zapraszamy ponownie
Pierwsza pomoc na zajęciach w oddziale przedszkolnym.
We wtorek 16.05.2023 r. mieliśmy okazję gościć w naszym oddziale przedszkolnym Panią Magdę - ratowniczkę medyczną ze Szczecineckiej Akademii Ratownictwa. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się również w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe,w jaki sposób wzywać pomoc oraz jak prawidłowo zakładać opatrunek.
C++ , SQL i Python na platformie LNU na kółku informatycznym
Zajęcia na platformie LNU
14 kwietnia 2023 po raz pierwszy na kółku informatycznym uczennice klas 8 uczyły się programować w języku C++ oraz SQL. 12 maja 2023 kolejny raz uczestniczki kółka ćwiczyły programowanie w języku Pyton, tym razem rozwiązywały zadania owyższym stopniu trudnośći. Oczywiście jak zwykle dziewczęta mogły natychmiast zobczyć wyniki swoich działań, co umożliwia Platforma LNU i zdobyły kolejne punkty dla szkoły.
Dostęp do Platformy LNU uzyskaliśmy w ramach projektu Cyfrowa Gmina.
Kartonowe roboty na lekcji techniki w klasie I a
Na lekcji techniki uczniowie klasy Ia pod czujnym okiem p. Alicji wykonali kartonowe roboty. W swoich pracach wykorzystali materiały do recyklingu. Pracując w zespołach, uczyły się współdziałania .Musiały wykazać się cierpliwością, precyzja i pomysłowością. A było warto…
Piłkarze SP 7 Szczecinek najlepsi w Powiecie!
Piłkarze SP 7 Szczecinek najlepsi w Powiecie! Kolejny złoty medal wywalczyli młodzi sportowcy Szkoły Podstawowej nr 7. Tym razem okazali się najlepsi w najbardziej popularnej grze zespołowej na świecie- piłce nożnej. W rozgrywanych na własnych obiektach sportowych przy ulicy Krakowskiej, Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Dzieci Szkolnej, w stawce aż 8 drużyn nasi piłkarze sięgnęli po najwyższe laury i przepustkę do Finału Regionalnego. W meczach grupowych zremisowali z SP Grzmiąca 2:2 i pokonali odpowiednio SP 6 2:1 oraz SP Biały Bór 5:1. Gra o medale to już rewelacyjne występy naszych chłopców. Uszczelniona obrona i mnóstwo sytuacji pod bramką przeciwnika pozwoliło pokonać w półfinale SP Barwice 2:0. W finale czekała rewelacja turnieju i przeciwnik z meczu grupowego SP Grzmiąca. Tym razem nasi reprezentanci nie dali konkurentom żadnych szans wygrywając 3:0. Gratulacje! SP 7: F. Żmuda- Trzebiatowski, M. Tyluś, K. Anyszewski, M. Goździk, J. Filowiat, M. Maksalon, J. Garsztka, K. Bordon, O. Kropidłowski, F. Zwolan, Sz. Aniołowski, Sz. Kozłowski, K. Ziółkowski. Opiekunem zespołu był Michał Ponichtera.
Konkursy plastyczne w klasach pierwszych.
W klasach pierwszych odbyły się dwa konkursy plastyczne: Wiosna i Wielkanocne jajo Prace były pomysłowe i kreatywne, wykonane różnymi technikami. Wyróżnione dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami podczas apelu, który odbył się 8.05.2023. Organizatorkami konkursu były nauczycielki klas pierwszych p. I. Jaczewska, A. Jaroszyńska, J.Chlebos, p.A.Sekuła , p.R.Wyroślak. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.
Program Przyjaciele Zippiego
W klasie 1a zakończył się program profilaktyczny pod nazwą Przyjaciele Zippiego realizowany przez wych. Alicję Jaroszyńską. Program opowiadał o grupie przyjaciół i patyczaki Zippim. Uczył różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami oraz doskonalenia relacji między dziećmi. Ukoronowaniem programu było wręczenie koron oraz pamiątkowych dyplomów .Serdecznie dziękuję mamie Poli p. Agnieszce Jóźwik za uszycie pięknej maskotki Zippiego , który towarzyszył nam przez cały rok.
Spotkanie z "Ludźmi nauki"
Szczecineckie Stowarzyszenie Naukowe im. Adama Giedrysa – Astrostrefa
w ramach spotkań z „Ludźmi nauki”
oraz
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku
zaprasza na wykład dr Daniela Pęcaka na temat
Gwiazda neutronowa: ekstremalne laboratorium
Streszczenie wykładu:Gwiazdy neutronowe to jedne z najbardziej fascynujących i tajemniczych obiektów we Wszechświecie. Powstają, gdy masywna gwiazda wybucha jako supernowa, pozostawiając po sobie bardzo gęste jądro. Jedna tylko kropla takiej materii waży więcej niż cała woda z jeziora Trzesiecko! Podczas tego wykładu odkryjemy, jakie cechy sprawiają, że gwiazdy neutronowe są takie wyjątkowe i fascynujące. Dowiemy się również, jak powstają i jakie znaczenie mają dla nauki. Zobaczymy, jakie narzędzia naukowe są używane do badania tych obiektów, jak je wykryć i jakie eksperymenty są prowadzone, aby poznać je lepiej. Dowiemy się także skąd pochodzi złoto z naszych pierścionków oraz jak stworzyć kosmiczny GPS. Ten wykład jest idealny dla osób, które interesują się astronomią i kosmologią, ale niekoniecznie posiadają wcześniejsze doświadczenie w tych dziedzinach.
Wykład odbędzie się w dniu 16 maja 2023 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich, sala B 1 piętro nr 6.
Archiwum Aktualności