• #Biały Pan i Pani

• 25.01.2023 11:29
          • W ramach programu rządowego #Laboratoria Przyszłości w naszej szkole realizujemy ciekawe projekty techniczne i artystyczne. Pracują nad nimi uczniowie i uczennice ze szkolnego koła artystycznego. Wykorzystujemy zakupione materiały, narzędzia, urządzenia i maszyny. W naszym grudniowym projekcie ,,Biały Pan i Pani" grupa naszych uczniów wykonała na sklejkach obrazy zimowe. Ich bohaterowie - bałwankowe ludki wykonane zostały z drewnianych krążków. Prace były zaprezentowane na szkolnej wystawie.
          • #Pieczemy pierniki

• 20.12.2022 14:09
          • Wych. Agnieszka Paszkiel razem z trzema paniami z ,,trójki klasowej,, 19 grudnia w pracowni do gotowania wyposażonej dzięki programowi #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI zorganizowała dzień "pieczenia świątecznych pierniczków".  Przy wspólnym śpiewie dzień był dla wszystkich bardzo udany 🎄🍪🧑‍🎄
          • #Długopisy 3D na kółku informatycznym.

• 08.12.2022 11:49
          • 25  listopada  2022r. na  zajęciach koła informatycznego uczennice klasy 8 tworzyły projekty przy użyciu długopisów 3d.
            Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą - długopis 3D to urządzenie, z którego wydobywa się  rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach.
            Praca z długopisami 3d ma wiele zalet - pobudza kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię, ale przede wszystkim to świetna zabawa.
            Długopisy 3D zostały zakupione w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości

• #Zajęcia z druku 3D dla klas 7 i 8.

• 03.03.2023 19:51
          • 4  października  2022r. odbyły się pierwsze  zajęcia koła informatycznego, podczas których uczennice pracowały w programie tinkercad, tworząc projekt zawieszki do kluczy w 3D. Stworzenie pierwszego projektu nie było proste, ale dziewczyny  świetnie dawały sobie radę. Wydrukowane  na drukarce 3D zawieszki stały się prezentami dla nauczycieli z okazji ich święta.Czas wydruku projektu, a właciwie jego wielu kopii jest bardzo długi, więc musieliśmy drukować na kilku drukarkach - zakupionych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości
            21 pażdziernika uczestniczki koła projektowały  kubki do napojów
            28 pażdziernika zwierzątka - maskotki
            4 listopada części szkieletu ludzkiego.

• #Wyścigi Niepodległości Robotów

• 29.11.2022 13:00
          • 10.11.2022 na lekcjach informatyki uczennice z 4a i uczniowie z 4c wzięli udział w Wyścigach Niepodległości Robotów. Dziewczynki i chłopcy z wielkim zaangażowaniem sterowali robotami, było dużo emocji, fajnej rywalizacji i zabawy. Poza tym dziewczynki zaprojektowały symbole narodowe w programie Paint. W wyściagach uczniowie korzystali z robotów zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.